نرم افزارحسابداری صدگان

کاهش نرخ سود در ماه‌های آتی ادامه دارد

0 530

حسابداراپ

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در آستانه بهار نوید رونق را در بازار ایران می دهیم و همان گونه که نهادهای تخصصی بین المللی پیش بینی کرده اند سال آینده کشور دارای بالاترین نرخ رشد در منطقه و یکی از کشورها در سطح جهان با نرخ رشد بالای ۶ درصد خواهد بود.


به گزارش ایلنا، طیب‌نیا روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه زمانی نرخ سود تسهیلات بین بانکی بیش از ۲۹ درصد بود و این رقم در حال حاضر به کمتر از ۱۹ درصد رسیده ، افزود: همچنین نرخ اوراق در بازار سرمایه از ۲۰ درصد به ۱۹ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه، نرخ سود بانکی در جلسه شب گذشته شورای پول و اعتبار برای سپرده و تسهیلات دو واحد درصد کاهش یافت، ادامه داد: در ماه های آینده نیز شاهد قدم های بعدی در این زمینه خواهیم بود.

وی ادامه داد: در حالی که ایران در سال گذشته تحریم بود، قیمت نفت نیز در دو سال گذشته به شدت کاهش یافت، اما در همین حال شرایط اقتصادی کشور باثبات بود و نرخ تورم نقطه به نقطه به زیر ۱۰ درصد کاهش یافت که آثار آن در بازار ارز و طلا حاکم است.

پندار سیستم

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: باتوجه به این که نرخ تورم کاهش یافته انتظار این است متغیر اسمی متناسب با نرخ رشد تنظیم شود تا شاهد تلاطم در بازار ارز نباشیم.

طیب نیا درباره مطالبات فعالان اقتصادی و بدهی معوق آنان نیز گفت: این مساله در حال رسیدگی است و مطالبات بانکی از بدهکاران باتوجه به مصوبه هیات وزیران و شرایط اقتصادی، با مدارا در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه قانون رفع موانع رقابت پذیر حکمی در جهت تسویه بدهی ارزی بدهکاران است، افزود: نرخ ارز پس از گشایش اعتبار دچار تغییر شد و بخشی از بدهکاری ها ناشی از این مشکل است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران مقرر شد بانک مرکزی در این زمینه عملیات لازم را آغاز کند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.