نرم افزارحسابداری صدگان

تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش طی روزهای آینده

0 752

حسابداراپ

رییس اتاق اصناف کشور ضمن تشریح چگونگی برگزار‌ی نمایشگاه‌ها و دلال بودن بسیاری از برگزارکنندگان، از تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش در قالب طرح “باران” طی روزهای آینده خبر داد.


علی فاضلی امروز – یکشنبه – در نشستی خبری با اشاره به دستاورد سفر خود به همراه رئیس‌جمهور به دو کشور فرانسه و ایتالیا، اظهار کرد: با سفر رییس جمهور و بخش خصوصی به ایتالیا و فرانسه، اولین حضور اصناف در اقتصاد بین‌الملل رقم خورد و توافقاتی در این زمینه منعقد شد. توافقی در رابطه با تولید ماشین‌آلات حوزه کیف و کفش چرم در ایتالیا منعقد شد و با توجه به این‌که سالانه حدود ۲.۸ میلیارد دلار واردات بی‌رویه قاچاق کالا در این بخش داریم، با تولید این ماشین‌آلات در کشور از میزان قاچاق کاسته و به‌ تولید کمک می‌کند و در زمینه صادرات مجدد نیز فعال‌تر خواهیم شد.

شیرینی اقتصاد دولتی برای برخی، مانع خصوصی‌سازی شده است

وی‌ افزود: در این سفر متوجه شدیم که شیرینی و حلاوتی که در اقتصاد دولتی است سبب شده که خیلی‌ها مایل نباشند آن را به بخش مردمی و خصوصی واگذار کنند.

فاضلی در بخشی از سخنان خود با بیان این‌که اصناف به صندوق مکانیزه فروش در قالب طرح “باران” که مخفف بازار رسمی الکترونیک اصناف ایران است مجهز می‌شوند و این موضوع از دهه فجر عملیاتی می‌شود، گفت: اصناف با اجرای این طرح با سیستم‌های فروش الکترونیک آشنا می‌شوند، این موضوع یکی از موارد مورد توجه دولت در برنامه ششم توسعه است و باید سالانه دو درصد بازار‌های مجازی گسترش یابد.

وی افزود: با اجرای این طرح قانون معطل مانده تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش در شرایطی که دولت بر اخذ مالیات عادلانه و متناسب با درآمدهای اصناف تاکید دارد عملیاتی و اجرایی می‌شود.

پندار سیستم

رییس اتاق اصناف کشور در عین حال بیان کرد: با اجرایی شدن این طرح بازرسی‌های صنوف مکانیزه و بخش قابل توجهی از هزینه‌های سخت‌افزاری و بازرسی اصناف کسر می‌شود و شبکه قاچاق به عنوان بزرگ‌ترین معضل پیش روی کشور قابل ردیابی و کنترل خواهد بود. همچنین واسطه‌های غیرضرور حذف شده و هر واحد صنفی می‌تواند به صورت آنلاین از موجودی انبار مطلع شده و فاکتور فروش الکترونیکی نیز برای مشتریان صادر کند.

کناره‌گیری ۶۰۰ واحد طلا و جواهر در تهران به دلیل مالیات

وی با اشاره به اینکه فشارهای مالیاتی بر دوش اصناف سنگینی می‌کند، اظهار کرد: در برخی موارد مالیات بنگاه‌ها را تا ۱۳۰۰ درصد افزایش یافته که موجب نابودی بنگاه‌ها می‌شود؛ به عنوان مثال حدود ۶۰۰ واحد طلا و جواهر در تهران فقط به خاطر مسئله مالیات تغییر شغل داده‌اند و می‌گویند کسی حرف ما را متوجه نمی‌شود در حالیکه آنچه سوء استفاده شده در مجموعه دولتی دیده می‌شود.

رییس اتاق اصناف همچنین از آماده شدن طرح اصلاح قانون نظام صنفی در اتاق اصناف خبرداد که این طرح آماده ارائه به مجلس است که احتمالا به مجلس بعدی ارائه خواهد شد و گفت: نتوانسته‌ایم وحدت رویه را در مدیریت اصناف شکل دهیم؛ برای چابک‌سازی و کوچک‌سازی اصناف باید بی‌مهابا حرکت کنیم چرا که متاسفانه برخی از دسته‌های سیاسی از این مجموعه سوء استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنامحل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.