نرم افزارحسابداری صدگان

فروشنده ها را از مالیات معاف کنید

0 911

حسابداراپ

رئیس اتحادیه فرش دستباف، با تاکید بر معافیت مالیاتی فروشنده ها در پی رونق صنعت فرش دستباف، گفت: فرش ماشینی به عنوان یک کالای کارخانه ای و با صد هزار شاغل در طرح وام ده میلیونی کالا قرار گرفته اما فرش دستباف با حدود دو میلیون بافنده در این سبد کالایی قرار نگرفته است.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدمجتبی عراقچی، افزود: در این صنعت سه گروه تولیدکننده، فروشنده و صادرکننده در حال فعالیت هستند و تولیدکننده و صادرکننده از مالیات معاف هستند، اما فروشنده باید مالیات سنگینی بدهد.

وی، ادامه داد: مالیات سال ۹۲ و ۹۳ حدود ۵ برابر سال های قبل شده است بدون اینکه شکوفایی خاصی در اقتصاد صورت گرفته باشد.

عراقچی، افزود: در صورتی که فروشنده های فرش از مالیات معاف شوند بازار این کالا هم رونق خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه فرش دستباف، با اشاره به اینکه متأسفانه در چند سال اخیر مغازه دارها دائم برای تغییر کاربری مراجعه می کنند، گفت: محله عباس آباد در گذشته ای نه چندان دور بورس فروش فرش دستباف بود و در حال حاضر به بورس لباس های زنانه خارجی تبدیل شده است.

پندار سیستم

وی، افزود: در حال حاضر ۴ هزار فرش فروشی در سطح کشور داریم که در سه سال اخیر حدود ۴۰۰ واحد آنها تعطیل شده یا تغییر شغل داده است.

عراقچی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون نفر در این صنعت مشغول به کار هستند، گفت: در صورت معاف شدن فروشندگان از مالیات، سرمایه زیادی به این بازار برمی گردد و رونق می گیرد.

رئیس اتحادیه فرش دستباف با اشاره به اینکه این کالا فرهنگ دولت ایران و پرچم دوم کشور ماست، اظهار داشت: این کالا علاوه بر اشتغالزایی، ارز آوری هم دارد و باید دولت حمایت کند.

وی با اشاره به صادرات بی رویه پشم ایرانی، خاطرنشان کرد: با این صادرات بی رویه به کشورهایی چون هند، میدان را برای رقبای خود باز می کنیم چون آنها با پشم ایرانی و با طرح ایرانی و با کارگر ارزان قیمت؛ کالایی ارزان تر از کشور ما به بازار وارد می کنند.

عراقچی خاطر نشان کرد: در این شرایط رقابت برای کشور ما سخت خواهد شد.

 محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.