نرم افزارحسابداری صدگان

۳۱ تیر؛آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی

1 931

حسابداراپ

توضیح سایت: برای درسترسی به سوابق ، فرمها و نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۴(قابل ارسال در سال ۹۵) اینجا کلیک کنید.


معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد : فردا (۳۱ تیرماه)، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی است و این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

پندار سیستم


به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از رسانه مالیاتی ایران، حسین وکیلی با بیان اینکه عدم ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، منجر به محرومیت از معافیت پایه مالیاتی و همچنین تعلق جرایم غیر قابل بخشش خواهد شد، خاطر نشان کرد: طبق ماده ۱۹۲ قانون مالیات های مستقیم، عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر از سوی صاحبان مشاغل بند (ج) منجر به تعلق جریمه ای به میزان ۱۰ درصد مالیات متعلق، و برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل بندهای (الف) و (ب) ماده ۹۵ قانون مذکور، منجر به تعلق جریمه ای معادل ۴۰ درصد مالیات متعلق می گردد و مشمول بخشودگی نمی شود.
وی خاطر نشان کرد: ارایه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۳ بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی به نشانی WWW.TAX.GOV.IR انجام می پذیرد و ضرورتی به تسلیم پرینت اظهارنامه بصورت کاغذی به ادارات امور مالیاتی نیست و کد رهگیری دریافتی از سامانه در تاریخ ارسال، بعنوان رسید تسلیم اظهارنامه مالیاتی تلقی خواهد شد.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، افزود: در صورت تقسیط مالیات ابرازی، حداقل ۴۰ درصد مالیات به صورت نقد به همراه اظهارنامه و مابقی حداکثر در شش قسط مساوی ماهانه تا پایان دی ماه سال جاری دریافت خواهد شد و برای پرداخت نقدی،نیازی به مراجعه به واحدهای مالیاتی و بانک نبوده و از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی این اقدام صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه طبق ماده ۱۰۰ و ۱۱۰ قانون مالیات های مستقیم، مودیان مالیاتی مکلفند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت های شغلی خود را تا پایان تیرماه تسلیم نمایند، تصریح کرد:سازمان امور مالیاتی امیدوار است مودیان محترم با تسلیم به موقع اظهارنامه بتوانند از معافیت ها و تسهیلات مالیاتی برخوردار و مشمول جریمه یا رسیدگی از طریق علی الراس نشوند.
وکیلی در پایان از افزایش ساعت کاری ادارات مالیاتی در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه ، تا ساعت ۲۱ خبر داد.محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. فولادی می گوید

    سلام و عرض ادب
    با تشکر از زحمات شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.