نرم افزارحسابداری صدگان

۳۱ تیر؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی

0 845

حسابداراپ

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی ۳۱ تیر است گفت : براساس قانون، این مهلت تمدید نمی شود.

عسکری:طرح جامع مالیاتی کشور هفته آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح و در سراسر کشور عملیاتی می شود که با این اقدام نظام مالیاتی کشور دگرگون خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، علی عسکری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اینکه تا کنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار مودی، اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کرده اند افزود: بیش از یک و نیم میلیون مودی تاکنون اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکرده اند که باید حداکثر تا ۳۱ تیر ارائه کنند.

وی از مودیان خواست ارائه اظهارنامه مالیاتی خود را به روزهای آخر موکول نکنند تا دچار مشکل نشوند.

عسکری با اشاره به اینکه مودیان می توانند حضوری و یا از طریق سایت سازمان امور مالیاتی، اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند، گفت : کسانیکه که اظهارنامه خود را از طریق سایت و با امضای الکترونیکی ارائه کنند نیازی به ارسال دستی آن به سازمان امور مالیاتی ندارند .

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود : کسانی هم که امضای الکترونیکی ندارند در صورتی که اظهارنامه را تا پیش از پایان تیر بصورت الکترونیکی ارسال کرده باشند تا پایان مرداد فرصت دارند اظهارنامه کاغذی را دستی یا به وسیله پست به سازمان امور مالیاتی بفرستند.

پندار سیستم

وی گفت : کسانیکه اظهارنامه مالیاتی را بصورت الکترونیکی ارسال کنند می توانند ۴۰ درصد مبلغ مالیات را نقد و بقیه را در شش قسط پرداخت کنند در غیر اینصورت باید همه مبلغ مالیات، نقدی پرداخت شود.

عسکری افزود : پارسال ۹۰ درصد اظهارنامه ها یعنی حدود چهار و نیم میلیون اظهارنامه بصورت الکترونیکی ارائه شد.

وی گفت : حدود ۷۰ درصد درآمدهای مالیاتی در اقتصاد کشور ما از بخش تولید ، ۱۰ درصد از مالیات بر حقوق، یک و نیم درصد از ارث ، یک و نیم درصد از املاک و مستغلات ، حدود ۱۳ درصد از مالیات بر ارزش افزوده و بقیه هم از بخش خدمات است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ظرفیت مالیاتی کشور بالاتر از عملکردهاست افزود : سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه عمومی کشور حدود ۳۳ درصد و از بودجه جاری حدود ۴۴ و سهم آن از تولید ناخالص داخلی حدود شش و هفت دهم درصد است که نسبت به متوسط دیگر کشورها رقم پایینی است.

وی گفت : ۷۰ تا ۹۰ درصد هزینه های جاری بسیاری از کشورهای توسعه یافته از درآمدهای مالیاتی تامین می شود.

عسکری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح جامع مالیاتی کشور اشاره و اضافه کرد : عملیات اجرایی این طرح از حدود ۴ سال پیش آغاز شده و نرم افزار آن هم تولید و آزمایش شده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد : این طرح در هفته آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح و در سراسر کشور عملیاتی می شود که با این اقدام نظام مالیاتی کشور دگرگون خواهد شد.


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.