نرم افزارحسابداری صدگان

راه‌اندازی سامانه جامع صدور و تمدید کارت بازرگانی

0 707

حسابداراپ

معاون پیشگیری و هماهنگی سازمان‌ها و استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:

کارت‌های بازرگانی غیرفعال حذف می‌شوند.

.

به گزارش اقتصاد پنهان، جلسه بررسی روند اجرای مصوبه شهریور سال ۹۰ هیات دولت پیرامون ساماندهی کارت بازرگانی با هدف صدور کارت بازرگانی برای فعالان این بخش و ابطال کارت‌های غیرفعال برگزار شد.

.

این جلسه با حضور ابویی و دهقان معاونان پیشگیری و فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صافدل رییس سازمان توسعه تجارت، نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و جمعی از مدیران کل حوزه‌های مرتبط برگزار شد.

.

پندار سیستم

ابویی معاون پیشگیری و هماهنگی سازمان‌ها و استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر تلاش برای راه‌اندازی و توسعه سامانه جامع صدور و تمدید کارت هوشمند بازرگانی خواستار سرعت بخشیدن بر بازبینی کارت‌های فعلی و ابطال کارت‌های غیرفعال از ابتدای مهرماه سال جاری شد.

.

در این جلسه صافدل رییس سازمان توسعه تجارت گفت: سامانه صدور و تمدید کارت بازرگانی رسماً آغاز به کار کرده و در مرحله اول پالایش کارت‌های موجود در دستور کار قرار گرفته است.

.

صافدل افزود: با توجه به این که امکان امضا دیجیتال در وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم شده، در آینده نزدیک کارت‌های بازرگانی هوشمند می‌شوند.

.

نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی نیز با بیان این که از این پس خدمات صدور، تمدید و نظارت بر کارت بازرگانی به صورت متمرکز در اتاق ایران انجام خواهد شد گفت: گام‌های خوبی در زمینه سامان‌دهی کارت بازرگانی برداشته شده و امکان سرعت بخشیدن به صدور، تمدید و نظارت بر آن فراهم شده است. 

.

وی ادامه داد: رتبه‌بندی بازرگانان نیز در دست اقدام است، شاخص‌هایی در مورد اهلیت اشخاص مشمول در نظر گرفته شده و مطابق مقررات با برگزاری دوره‌های آموزشی بخشی از شرایط احراز صلاحیت افراد به دریافت کارت بازرگانی، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.