ACCPress.com – تازه های حسابداری

تمدید مهلت ثبت‌نام شرکتها برای دریافت شماره اقتصادی تا آخر خرداد + خبر تکمیلی

 مهلت ثبت نام شرکتها و اشخاص حقوقی برای دریافت شماره اقصادی که تا ۱۸ خرداد ۹۱ بود، تا آخر خرداد ماه جاری تمدید شد و این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

 گروه دوم اشخاص حقوقی باید ابتدا در سایت معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری ثبت نام کنند و پس از دریافت شناسه ملی در سایت سازمان امورمالیاتی ثبت نام کنند و پس از آن شماره اقتصادی بگیرند.

.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: همه شرکتها و اشخاص حقوقی که در شرکت ثبت شرکتها ثبت شده‌اند برای دریافت شماره اقتصادی تا اخر خردادماه ۹۱  به سایت http://www.tax.gov.ir  مراجعه کنند.

.

وی افزود: ثبت نام برای گرفتن شماره ۱۲رقمی اختصاصی اقتصادی شرکتها شرط بهره‌گیری از پرونده الکترونیک مالیاتی است. 

.

وکیلی در مورد مذاکره با اصناف درباره مالیات بر درآمد(عملکرد) سال ۹۰ اصناف گفت: این مذاکرات درجریان است و در شرف نهایی شدن قرار دارد.

.

وی در مورد اظهارنامه مالیات بر عملکرد ۹۰ تا آخر تیرماه ۹۱ و نیز اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار ۹۱ که از اول تا ۱۵ تیرماه است و این که آیا فشاری بر اصناف وارد نمی ‌شود، گفت:

.

این مسائل در اظهارنامه به هم ارتباط ندارد، چون مالیات بر ارزش افزوده از مردم گرفته شده و باید در اظهارنامه به دولت اظهار شود، اما مالیات عملکرد مربوط به درآمد سال ۱۳۹۰ اصناف بوده که اکنون باید اظهار شود و اظهارنامه ارزش افزوده تا ۱۵ تیر و اظهارنامه عملکرد ۹۰ تا پایان تیرماه ۹۱ است.

.

خبر تکمیلی :

————————————————————————————

۱۳۹۱/۰۳/۲۱

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت کد اقتصادی تا پایان خرداد تمدید شده است.

.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،علی عسکری ، با اشاره به اینکه از روز گذشته تاکنون بیش از ۱۵ هزار از مودیان حقوقی در سایت سازمان امور مالیاتی کشور برای دریافت کد اقتصادی ثبت نام کردند ، افزود:
.
از روز گذشته که پایان ثبت نام تعیین شده بود، تا امروز مودیان حقوقی برای ثبت نام مراجعه کردند و تماس گرفتند واین سازمان برای اینکه چرخه ثبت نام برای این گروه کامل شود مهلت ثبت نام را تا پایان خرداد خرداد تمدید کرده است.
.
وی در باره اطلاعات و مدارک مورد نیاز مودیان حقوقی گفت: مودیان برای ثبت نام به مدرک خاصی نیاز ندارند و فقط اطلاعات هویتی آنان که در واقع صاحبان شرکتها هستند شامل اطلاعات مکان، شماره تماس و در واقع اطلاعاتی که سازمان امور مالیاتی برای برقراری ارتباط با مودیان حقوقی نیاز دارد در سایت درج می شود.
.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: سال گذشته حدود ۲۵۰ هزار شخص حقوقی اظهارنامه دادند اما در نظام اقتصادی کشور بیش از ۴۰۰ هزار مودی ؛ پرونده دارند که البته یا منحل شدند یا فعالیت ندارند.
.
وی گفت: از ۲۵۰ هزار اظهارنامه بیش از ۱۵ هزار مورد ثبت نام کردند که بسیاری از شرکتهای مهم بودند اما لازم است تمام شرکت ها مهم و غیر مهم، فعال و غیرفعال تا زمانی که انحلال شرکت را در ثبت شرکتها اعلام نکردند و از چرخه اقتصاد خارج نشدند ، خودشان را معرفی کنند.
.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد:
چنانچه شرکتی ثبت نام نکند و شماره اقتصادی نگیرد ، فعالیت آن شرکت غیرقانونی است و اجازه خرید ندارد.
.
عسکری درباره ثبت نام گروه اشخاص حقوقی گفت:
اشخاص حقوقی مثل وزارتخانه ها ، موسسات دولتی و غیردولتی، شهرداریها، استانداری، فرمانداری، بخشداری، سازمان اوقاف، موسسات خیریه، دانشکده ها، پژوهشکده های وابسته به وزارت علوم و بهداشت و درمان ، شرکت ها و سازمان های وابسته به دولت باید در مرحله دوم فراخوان که از نیمه خرداد آغاز شده است ثبت نام کنند و شماره اقتصادی بگیرند.
.
وی درباره روند ثبت نام گروه دوم اشخاص حقوقی برای دریافت کد اقتصادی افزود:
براساس هماهنگی که با معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری شده است این گروه باید ابتدا در سایت معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری ثبت نام کنند و پس از دریافت شناسه ملی در سایت سازمان امورمالیاتی ثبت نام کنند و پس از آن شماره اقتصادی بگیرند.
.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت:
رابطان دستگاهها و سازمان های حقوقی دولتی مشخص شدند و این رابطان با رمز عبوری که از معاونت توسعه و منابع انسانی رئیس جمهوری گرفتند در سایت این معاونت ثبت نام می کنند و با شناسه ملی به سایت سازمان امور مالیاتی کشور برای دریافت شماره اقتصادی مراجعه می کنند و این گروه تا پایان شهریور فرصت دارند.
.
عسکری درباره شرایط ثبت نام اشخاص حقیقی افزود:
همزمان با گروه دوم اشخاص حقوقی سایت ثبت نام اشخاص حقیقی نیز فعال می شود و ثبت نام این گروه نیز تا پیش از پایان خرداد اغاز می شود.
.
وی گفت:
صاحبان مشاغل که فعالیت صنفی دارند باید شماره اقتصادی بگیرند ، برای ثبت نام این گروه در سایت سازمان امورمالیاتی فقط به کد ملی نیاز است و اشخاص حقیقی می توانند با کد ملی ثبت نام کنند و پس از آن کد اقتصادی بگیرند.
.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد : ‌
پس از پایان ثبت نام چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی شماره اقتصادی نداشته باشند ، فعالیت آنان غیرقانونی است و اجازه خرید ندارد و ضمانت های اجرایی در قانون سلامت اداری ابلاغ شده و فعالیت آنها غیرقانونی است.
.

————————————————————————————

۱۳۹۱/۰۳/۳۱

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از آغاز نام نویسی قسمت دوم بخش اشخاص حقوقی برای ثبت نام جهت اخذ شماره اقتصادی خبر داد و گفت:

دسته دوم مودیان بقیه اشخاص حقوقی هستند که در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت نرسیده‌اند، مانند وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی.

آغاز ثبت نام قسمت دوم بخش اشخاص حقوقی برای اخذ شماره اقتصادی

.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 • نوشته: همکار در سایت
 • تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱
 • ۷۰ نظر
 • آمار : 20,246 بازدید
 • غلامپور در ساعت ۶:۵۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  باسلام ، به همه ی مدیران شرکتها که تاکنون نسبت به پیش ثبت نام جهت تخصیص و اخذ کد اقتصادی اقدام ننموده اند توصیه میشود از فرصت تمدید شده و باقیمانده استفاده نموده و با در اختیار داشتن مدارک مربوط به شرکت نسبت به ثبت نام در سایت موردنظر اقدام نمایند. تاکید میشود از جمله اسناد و مدارک مورد نیاز ” شناسه ملی ” و ” شماره اقتصادی ” میباشد که در مورد شناسه ملی آن را از اداره ثبت اسناد دریافت نموده و شماره اقتصادی را ( اگر تاکنون دریافت ننموده اید ) از واحد مالیاتی مربوطه که پرونده تان آنجا رسیدگی میشود ضمن تکمیل پرونده و ارائه مدارک لازم { ظرف ۲۴ ساعت } دریافت نمائید.

  [پاسخ]

  مرادی در ساعت ۴:۱۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  با سلام:کسانی که در سال ۸۹ برای شرکت های خصوصی کد اقتصادی جدید در یافت نموده اند نیاز به ثبت نام کد اقتصادی جدید دارند یا خیر. با تشکر

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۷:۵۳ ق.ظ:

  باسلام و احترام
  بله کد جدید فارغ از کدهای صادر شده قبلی است.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  عليرضا در ساعت ۱۲:۵۶ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  سلام من عمل بیش ثبت نام را انجام دادم ولی صفحه اطلاعات را چاب نکردم الان چطور میتونم اون صفحه را دوباره برای چاب بیارم البته شماره بیگیری هم دارم

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۹:۲۳ ق.ظ:

  باسلام و احترام
  با شماره پیگری دراختیار وارد سامانه شوید.
  به نظر اطلاعات ثبت شده شما قابل مشاهده باشد.
  ضمنا در صورت دریافت پاکت دسترسی و برای تکمیل ثبت نام ، اطلاعات شما دوباره نمایش داده خواهدشد.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  عليرضا در ساعت ۱۱:۲۷ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  با سلام و خسته نباشید من دیشب بیام دادم و گفتم صفحه اطلاعات رو چاب نکردم ولی واضح جواب منو ندادید الان نمیدونم باید کجا صفحه اطلاعات رو بیارم و چاب کنم خواهش میکنم جوابمو بدید نگرانم

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ب.ظ:

  دوست عزیز
  پاسخ شما را درحد اطلاعاتم دادم.
  ضمنا ما متولی سایت ثبت نام نیستیم و برای اطلاع رسانی بیشتر این خبر را منتشر کرده ایم.

  [پاسخ]

  غلامپور پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۸:۵۰ ب.ظ:

  میتوانید با شماره تلفن ۳۳۹۶۷۵۰۶ الی ۹ ( تهران ) تماس و سوال را مطرح کنید .

  [پاسخ]

  احمدی در ساعت ۱۱:۴۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  سلام.من مرحله پیش ثبت نام را انجام دادم ولی شماره سریال شناسنامه را اشتباه واردکردم.چطورمیتوان ان را تصحیح کرد؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۰۷ ب.ظ:

  با سلام
  با کد رهگیری اخذ شده وارد سامانه شوید و تست کنید که قابل ویرایش هست یا خیر.
  در غیر اینصورت موقعی که پاکت دسترسی شما ارسال شد امکان ویرایش و تکمیل ثبت نام خواهید داشت.

  [پاسخ]

  محمد جواد ایران منش پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۵:۴۶ ق.ظ:

  مسئول محترم ، وارد سایت http://www.tax.gov.ir میشوم، فیلد راهنمای پیش ثبت نام حقوقی را انتخاب میکنم یکسری پارامترهای انگلیسی ظاهر مشود که ارتباطی به اقدام فوق برای گرفتن شماره اقتصادی ندارد،باید چکار کنم لطفا با توجه به وقت کم ،راهنمایی بفرمایید

  [پاسخ]

  aghil در ساعت ۳:۵۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  با عرض سلام مخواستم بپرسم چرا کد پستی که با ان شرکت را ثبت کردیم برای پیش ثبت نام شماره اقتصادی جدید قابل قبول نیست .در صورتی که در اداره ثبت شرکتها نیز همین کد پستی ثبت شده

  [پاسخ]

  الی در ساعت ۹:۵۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  با سلام
  آیا کد اقتصادی قدیم کان لم یکن است ؟ واگر ثبت نام نکنیم چه میشود؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۲:۰۲ ب.ظ:

  باسلام و احترام
  خیر هنوز کان لم یکن نشده و تاموقعی که کد جدید صادر و عملیاتی نشوداعتباردارد.
  اینطور که اظهار شده کدهای جدید ملاک شناسایی و اعتبار دهی مودیان است و از قرار با این کد به پرونده مالیاتی خود بصورت آنلاین دسترسی خواهید داشت.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  من مرحله اول ثبت نام کردم برای مرحله دریافت کد اقتصادی جدید به سایت شما که میروم error میاید نمیدانم چکار کنم

  [پاسخ]

  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  من قبلا ثبت نام کرده ام برای مرحله دوم بمن smsزدید که برای مرحله دوم اقدام کنم و تا خر خرداد هم فرصت داده شده ولی هر موقع من میرم به سایت شماجوابerror میاد امروز هم شخرین فرصت است چکار باید بکنم

  [پاسخ]

  غلامپور پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ:

  اول : تا آخر خرداد چند روزی باقی مانده است . دوم: تا آنجایی که من اطلاع دارم برای انجام مرحله دوم پیامک نمیدهند بلکه نامه سربسته حاوی نام کاربری و رمزعبور برای شرکت به آدرس اعلام شده میفرستند . البته برخی ادارات کل مالیاتی جهت اطلاع رسانی برای مودیان محدوده استان خود پیامک ارسال نمودند . در هر صورت برای ادامه پیش ثبت نام در مرحله دوم منتظر نامه باشید .

  [پاسخ]

  اسماعیلی راد در ساعت ۲:۱۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  با سلام
  من املاک دارم نمی دانم کدوم گروه به حساب میام. اگه ممکنه کمکم کنید

  [پاسخ]

  غلامپور پاسخ در تاريخ خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ:

  تخصیص شماره اقتصادی فعلا فقط برای اشخاص حقوقی( گروه اشخاص حقوقی ) و در ادامه برای صاحبان مشاغل مندرج در سه گروه شغلی موضوع ماده ۹۶ قانون مالیاتها میباشد .

  [پاسخ]

  کردار در ساعت ۲:۴۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  با سلام
  ۱- برای ورود اطلاعات ثبت نام باید کد اقتصادی ۱۲ رقمی را وارد کنیم اما کد اقتصادی شرکت ما ۸ رقم به اضافه حرف ی است این کد ۱۲ رقمی را از کجا باید گرفت
  ۲- اگر شرکت در زمینه واردات و صادرات فعالیت داشته باشد و همینک غیر فعال باشد در قسمت نوع فعالیت اصلی گروه فعالیت ها ایران کد و … را از کجا باید بدانیم و چگونه وارد کنیم
  ممنون از تسریع در پاسخگویی

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۵:۴۰ ب.ظ:

  عرض سلام و ادب
  به نظر بنده کدهایی که با حروف بودند منسوخ شده و بعد از آن کدهایی ارائه شد که صرفا شامل عددبودند.
  دراین خصوص لازم است موضوع را با حوزه ی مالیاتی خود مطرح کنید.
  درخصوص سوال دومتان اطلاعات کاملی ندارم.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  شرکت پرتو فولاد فام در ساعت ۱:۰۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  سلام . شرکت پرتو فولاد فام مورخ۲۷/۱۱/۹۰ اقدام به پیش ثبت نام نموده ولی با توجه به اشتباه بودن کد پستی و اصلاح آن در مشخصات واده به هیچ عنوان موفق به وارد شدن در سایتwww.tax.gov.ir نمیباشد لطفا جهت وارد شدن به این سایت راهنمائی فرمائید .

  [پاسخ]

  لی عرب در ساعت ۱۰:۱۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۱

  باسلام
  چرا امروز صفحه ثبت نام،قسمت اشخاص حقیقی غیر فعال بود؟

  [پاسخ]

  غلامپور پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۱ ۱:۳۶ ب.ظ:

  چون هنوز ثبت نام اشخاص حقیقی شروع نشده است .

  [پاسخ]

  ناصر در ساعت ۵:۲۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  اظهار نامه سال ۹۰ اینترنتی که اعلام نموده اید پر شود ( بند ج )

  بهیچ وجه باز نمیشود

  [پاسخ]

  حسام در ساعت ۱:۳۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  با سلام
  من وقتی به سایت http://www.tax.gov.ir مراجعه می کنم در مرحله پیش ثبت نام از من کد اقتصاده ۱۲ رقمی می خواهد لطفا در مورد این که این کد را از کجا باید بدست آورد من را راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۸:۲۴ ق.ظ:

  باسلام و احترام
  ورود کد اقتصادی قبلی در فرم مربوطه ، الزامی نیست.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  احمدی در ساعت ۵:۰۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  با سلام
  من مرحله پیش ثبت نام را انجام دادم واس ام اس اومده که باید مرحله ثبت نام را انجام بدم.ولی نام کاربری وکلمه عبور برام ارسال نشده در قسمت پیگیری پیش ثبت نام هم وارد میشم اطلاعاتی ندادن.چطور میتونم نام کاربری وکلمه عبور را دریافت کنم؟

  [پاسخ]

  محمد در ساعت ۵:۱۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  با سلام
  من وقتی به سایت http://www.tax.gov.ir مراجعه می کنم در مرحله پیش ثبت نام شناسه ملی رو باید چی وارد کنم.
  میشه توضیح بدید؟
  راستی ادرس سایت معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری رو هم بگید؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ تیر ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۹:۱۷ ق.ظ:

  باسلام و احترام
  شناسه ملی دراشخاص حقوقی درحقیقت همان نقش کد ملی را برای اشخاص حقیقی بازی میکند که این شناسه هم توسط سازمان ثبت اسنادتخصیص می یابد.
  لطفا این مسیر را مرورکنید:
  الزام اشخاص حقوقی به درج شناسه ملی
  وچنانچه جدیدا” آگهی تغیرات داشته باشید این شناسه در آگهی هم درج شده است.
  این هم آدرس معاونت توسعه:
  http://mdhc.ir/Portal/Home/

  [پاسخ]

  مریم در ساعت ۲:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  باسلام

  یکی از سهام داران ما که سهام بسیار کمی هم دارد از ارائه کد ملی خود خودداری میکند.(با قصد آزار بقیه سهامداران ) چه کار باید بکنیم؟ هیچ راهی هم برای پیدا کردن کد ملی او نداریم.
  لطفا پاسخ دهید.
  متشکرم

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ تیر ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۶:۵۳ ب.ظ:

  باسلام
  از سوابق ثبتی می توانید این کد را جویا شوید.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۱:۳۲ ب.ظ:

  این سوابق ثبتی در سایت یا سازمان خاصی قرار دارد؟ که میتوانیم مشخصات شناسنامه ای فرد مربوطه را داده و کد ملی او را بگیریم؟

  [پاسخ]

  شیدایی در ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده پیش ثبت نام کد اقتصادی را انجام دادم ، کد پیگیری هم دریافت کرده ام ولی هنوز بعد از گذشت تقریبا ۲ ماه هیچ کد کاربری و رمز عبوری از پست دریافت نکرده ام ، کد پستی هم درست وارد کردم ، در سایت هم در قسمت پیگیری پیش ثبت نام وقتی کد پیگیری را در محل مورد نظر وارد می کنم اعلام میکند “کد رهگیری فوق معتبر نمی باشد” در صورتیکه کد درست است .. لطفا راهنمایی فرمایید ، بنده چه باید بکنم تا کد کاربری و رمز عبوری را بدست بیارم و ثبت نام را تکمیل کنم

  [پاسخ]

  عزیزی در ساعت ۶:۰۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۱

  باسلام و احترام
  مدت حدودا ۱/۵سال است که شرکت ما هیچ گونه فعالیتی نداشته است و این مطلب را با نامه به اداره مالیات مربوطه اطلاع داده است وچون این شرکت هیچ گونه محلی یا دفتری ندارد و عملا تعطیل می باشد نتوانسته است کد اقتصادی جدید دریافت کند لطفا اینجانب را راهنمایی فرمایید.

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ تیر ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ ق.ظ:

  باسلام و احترام
  به نظر بنده این موضوع را طی نامه ای به واحد مالیاتی خود (درباره عدم امکان ثبت نام کد اقتصادی) دوباره متذکر شوید و یا با آدرسی که قابل دسترسی باشد ثبت نام کنید که البته مهلت ثبت نام گذشته است.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  كماني در ساعت ۲:۱۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: مرداد ۱۳۹۱

  باسلام
  اداره ما مرحله پیش ثبت نام را انجام داده ولی شناسه ملی را اشتباه وارد کرده است . میخواستم ببینم چطور میتونم شناسه ملی را اصلاح کنم ؟
  باتشکر

  [پاسخ]

  kisom در ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: مرداد ۱۳۹۱

  سلام . من مرحله پیش ثبت نام را انجام دادم و آخرین پیگیری که کردم نوشته بود در تاریخ ۷/۴/۹۱ کد کاربری و رمز به اداره پس ارسال شده تا بدستتان برسه . ولی متاسفانه تا الان که ۲۶/۵/۹۱ نرسیده و یه پیامکی اومده که علی رغم ارسال کد کاربری و رمز عبور هیچگونه اقدامی جهت تکمیل ثبت نام نهایی انجام نشده . من این مورد را چجوری پیگیری کنم.
  وقتی رمز عبور و کد کاربری بدستم نرسیده . و میگن تا ۳ روز فرصت دارید

  [پاسخ]

  دلارام در ساعت ۹:۱۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: شهریور ۱۳۹۱

  اینجانب در سال ۷۹ شرکت خدماتی ثبت کردم و ۶ ماه فعال بود و به علت ورشکستگی بعد از ان فعالیتی نداشته ام و درحال حاضر از وضعیت و کد اقتصادی ان اطلاعی ندارم خواهشمندم مرا راهنمایی فرمایید برای اعلام غیرفعال بودن شرکت لارم است اقدام کنم و به کجا باید اقدام کنم باتوجه به اینکه هیچ مدارکی ندارم . باتشکر.

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ق.ظ:

  عرض سلام و ادب
  چنانچه عملیات ورشکستگی به صورت قانونی طی و انحلال شرکت قطعی شود، با ارسال اظهارنامه ی انحلال ، پرونده ی شما درسازمان امورمالیاتی بسته خواهد شدولی اگر این ورشکستگی صرفا باعث توقف فعالیت شود وفعلا هم قصد فعالیت ندارید با ارسال نامه ای مکتوب به حوزه ی مالیاتی خود ، این توقف فعالیت را اطلاع می دهید.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  شركت در ساعت ۳:۳۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: شهریور ۱۳۹۱

  باسلام
  کارفرما شرکت ما حدود ۲ ماه پیش فوت کرده اند و شرکت در حال حاضر به فعالیت خود ادامه می دهد آیا دریبافت کد اقتصادی برای شرکت نیاز می باشد اگر نیاز است با کد ملی چه کسی ثبت شود

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۲ ب.ظ:

  با سلام و احترام
  شماره ی اقتصادی که در هر صورت مورد نیاز است و چنانچه تاکنون تغیراتی درشرکت لحاظ نگردیده با شرایط موجود ثبت نام کنید.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  آکام در ساعت ۱۲:۳۸ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: مهر ۱۳۹۱

  با سلام
  نامه ی مودیان مالیاتی برای ما ارسال شده اما از آنجا که آدرس تغییر کرده بود و هنوز آدرس جدید ثبت نشده بود ، نامه به دست ما نرسید . حالا می خواهیم آدرس جدید را اعلام کنیم و نامه را دوباره دریافت کنیم . باید چه کار کنیم؟؟ لطفا راهنمایی بفرمائید .

  [پاسخ]

  امن ایده در ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: مهر ۱۳۹۱

  با سلام
  برای ثبت نام قطعی مالیات بر ارزش افزوده (پیش ثبت نام انجام گرفته) در صفحه نهم ثبت نام سوال شده :
  به کدام‌یک از دلایل زیر مشمول نظام مالیات برارزش افزوده می‌باشید؟ که باید بین مراحل مشمولیت یک تا پنج یکی را انتخاب کنیم با توجه به اینکه شرکت من در سال نود تاسیس شده و مجموع فروش یکسال به یک میلیارد ریال نمی رسد و با توجه به نوع شغل که از مشاغل تعریف شده در مرحله دوم است این شرکت مشمول مرحله پنجم است یا دوم ؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ مهر ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ق.ظ:

  با سلام واحترام
  مراحل پنج گانه دراین مسیر قابل ملاحظه است:
  مراحل ارزش افزوده
  به نظرم شما با توجه به تاریخ ثبت مشمول مرحله دوم هستید ولی بازهم پرس و جوی بیشتری بفرمائید.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  تاریخ: آذر ۱۳۹۱

  از وقتی که برای اطلاع رسانی مفید و درست صرف میکنید کمال تشکر را دارم. دست مریزاد

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۵:۳۷ ب.ظ:

  ازلطف و بزرگواری شما سپاسگذارم.

  [پاسخ]

  غلامپور پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۴۲ ب.ظ:

  جناب ” شلم شوربا ” از اینکه این را دانستی جای بسی خوشحالی ست /

  [پاسخ]

  مجید در ساعت ۴:۱۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: آذر ۱۳۹۱

  با سلام و خسته نباشید من میخواستم بدونم شرکت ما چند مدتی غیر فعال بوده حدود یک سال است فعالیت خود را شروع کرده .با توجه به این که مهلت ثبت نام .کد اقتصادی تموم شده خواهشمندم بنده را راهنمای کنید و بفرمائید چند روز طول میکشه تا کد اقتصادی بگیریم .ممنون

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۹:۴۹ ق.ظ:

  با سلام و احترام
  به سایت ثبت نام مراجعه بفرمائید و مراحل پیش ثبت نام را انجام دهید.
  بعد از مدتی به آدرس پستی شما پاکت رمز ارسال که با این دسترسی ثبت نام خودراتکمیل میکنید.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  غلامپور پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۹:۲۲ ب.ظ:

  البته اگر ازجمله شرکت های تاسیس شده تا پایان سال ۱۳۸۹ هستی ، اول باید کد اقتصادی ۱۲ رقمی را از واحد مالیاتی خود بگیری و سپس مرحله پیش ثبت نام را انجام دهی .
  ضمنا” تا زمان دریافت کد اقتصادی جدید ( که تا الان برای شخصی صادر نشده ) می توانی از همان کد اقتصادی ۱۲ رقمی اخذ شده از واحد مالیاتی استفاده کنی /
  موفق باشی .

  [پاسخ]

  آ - رضایی در ساعت ۱۱:۵۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: دی ۱۳۹۱

  با عرض سلام
  من ثبت نام کردم ولی هنوز از کد اقتصادی که قرار بود برام ارسال بشه خبری نیست باید چکار کنم ممنون میشم اگر جواب بدین
  متشکرم

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۵۷ ق.ظ:

  باسلام و احترام
  از قرار معلوم هنوز برای کسی کارت صادر نشده است.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  م معاشر زیاد در ساعت ۱۲:۰۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: اردیبهشت ۱۳۹۲

  سلام
  پاکت رمز به آدرس من ارسال شده و من متاسفانه در سفر بودم و رسید پست خیلی دیر به دست من رسیده و پاکت برگشت خورده… این پاکت رو باید از کجا بگیرم؟ پست فقط می گه جای اولش .. ممنون از راهنماییتون

  [پاسخ]

  عباسی در ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: اردیبهشت ۱۳۹۲

  با سلام. من دارای شرکتی تازه تاسیس می باشم که جهت اعلام عدم فعالیت به سایت رفته که ثبت نام اولیه را انجام دهم، در اولین مرحله مراحل جلو رفت ولی دفعه بعد که جهت تایید وارد سایت شدم، از من کد اقتصادی می خواهد و بدون پر کردن آن به مرحله بعد نمی رود که تایید نهایی کنم. چه باید بکنم؟
  در سایت tax.gov.ir

  [پاسخ]

  علي پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  با سلام /
  برای اعلام عدم فعالیت به سایت مراجعه نمی شود .
  عدم فعالیت شرکت تان را کتبا” نزد واحد مالیاتی خود اعلام کن .
  به واحد مالیاتی خود که رفتی ، تقاضای کد اقتصادی کن ( منظور کد اقتصادی است که حالیه عموم اشخاص حقوقی دارند و از آن استفاده می کنند ) مدارک را که تحویل دهی ، ۲۴ ساعته کد اقتصادی یادشده را می گیری و آنوقت می توانی برای اخذ کد اقتصادی جدید ( از طریق سایت موردنظر ) اقدام نمایی .
  موفق باشد /

  [پاسخ]

  تاریخ: شهریور ۱۳۹۲

  کد اقتصادی ۱۲ رقمی قبلی ……………
  با سلام در همگام پر کردن این فیلد زمانی که تاریخ ثبت شرکت سال ۹۰ باشد
  وقتی در فیلد مورد نظر چیزی وارد نمی کنم این ارور را می دهد
  وارد کردن کد اقتصادی برای شما الزامی است
  لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  علي پاسخ در تاريخ شهریور ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۷:۵۶ ب.ظ:

  سلام آقای امین
  اول کد اقتصادی ۱۲ رقمی فعلی را بگیر ( با مراجعه به واحد مالیاتی خود ) بعد برای کد اقتصادی جدید اقدام به ثبت نام کن .
  خداحافظ /

  [پاسخ]

  یانپی در ساعت ۱۰:۱۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۳

  باسلام
  روز شما بخیر
  میخاستم اشخاص حقوقی مانند برخی موسسات خیریه که ۱۰سال فعالیت دارند واز دادن مالیات معاف می باشند والان تازه یعنی خرداد۹۳کد اقتصادی دریافت کردند آیا باید اظهارنامه مالیاتی پرکنند .(لازم به ذکر است با این که کد اقتصادی دریافت کردند ولی به هر حال ازدادن مالیات هر سال معاف اعلام شده معافند) لطفاراهنمایی بفرمایید.

  [پاسخ]

  علي پاسخ در تاريخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۷:۵۲ ب.ظ:

  سلام
  صرف نظر از اینکه اشخاصی همچون موسسات خیریه با توجه به ضوابط مقرر با رعایت شروط اعلام شده از معافیت مالیاتی ( نه برای مدت محدود ) برخوردار خواهند بود ، برابر آنچه در قانون برنامه پنجم آمده شرط اعطای معافیت های قانونی مقرر در طول دوره برنامه تسلیم اظهارنامه مالیاتی خواهد بود .
  خداحافظ /

  [پاسخ]

  حسابدار در ساعت ۲:۱۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۳

  من پیش ثبت نام انجام دادم و کاربری هم گرفتم ولی در ویرایش کد پستی را تغییر دادم و الان اجازه نمیدهد که اطلاعات را تایید نهایی کنم – پیغام میدهد چند روز صب کنید الان یک هفته است. لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  علي پاسخ در تاريخ تیر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۶:۱۷ ب.ظ:

  با سلام
  اعتبارسنجی ثانویه مدت زمان زیادی طول می کشد ، منتظر بمانید .

  [پاسخ]

  محمد در ساعت ۵:۰۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۳

  با سلام و احترام
  اینجانب اقدام به ثبت‌نام الکترونیکی شماره اقتصادی نموده‌ام ولی در مرحله اعتبار سنجی شناسه ملی شرکت را تأیید نمی‌کند و در قسمت اصلاح اطلاعات متأسفانه شناسه ملی شرکت را نمی‌توانم اصلاح کنم. آیا امکان دارد به‌صورت حضوری این مشکل را برطرف نمود. آدرس اداره رسیدگی به این مشکلات را می‌دانید؟

  [پاسخ]

  علي پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۷:۲۱ ب.ظ:

  سلام
  بنظر می رسد نام شرکت تان را بطور صحیح برابر آنچه که در آگهی تاسیس آمده قید نکرده اید فلذا شناسه ملی درنظرگرفته شده برای نام شرکت قابل شناسایی نبوده بنابراین توصیه می شود این مورد را بررسی کنید ( توجه شود نام شرکت بدون عبارت ( شرکت ) آورده شود ) ؛ اگر ایراد برطرف نشد با مراجعه به اداره امور مالیاتی خود ( ترجیحا” در سطح اداره کل و یا معاونت و یا مدیریت ) مراجعه ، فکر کنم مسئول فن آوری مستقر در آنجا دسترسی به ثبت شناسه ملی از طریق سامانه و اعتبار آن داشته باشند .
  منتظر نتیجه اقدام تان هستم .
  موفق باشید /

  [پاسخ]

  رضا در ساعت ۹:۴۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: شهریور ۱۳۹۳

  با سلام
  در اواخر خرداد ماه در مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی متوجه شدم که نام شرکت در سامانه شناسه ملی اشتباه درج شده و برای اصلاح آن به اداره ثبت اسناد مراجعه کردم متاسفانه تا یک روز مانده به پایان وقت ارسال اظهارنامه نام شرکت اصلاح نگردید و من برای دریافت کد کاربری همان نام قدیمی(تغییر یافته) شرکت را درج نمودم و مشخصات تایید شد و نام کاربری به آن اختصاص یافت و در مرحله ثبت نام امکان اصلاح نام شرکت وجود ندارد . باید به کجا مراجعه کنم

  [پاسخ]

  علي پاسخ در تاريخ شهریور ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۹:۵۵ ب.ظ:

  سلام
  نام شرکت که از ناحیه ثبت اسناد در اوراق مربوطه اصلاح شد آنوقت جهت اصلاح آن در سامانه ثبت نام شماره اقتصادی اقدام گردد .
  توضیح اینکه این اختلاف فعلا” تاثیری در اظهارنامه مالیاتی تان نخواهد داشت ولی در هر حال پس از اصلاح آن در سامانه شماره اقتصادی با مراجعه به واحد مالیاتی اقدام لازم جهت اصلاح آن در برنامه اشخاص حقوقی نیز از طریق مرکز فن آوری صورت خواهد پذیرفت .

  [پاسخ]

  فرزان در ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: خرداد ۱۳۹۴

  با سلام
  دوست عزیز من پارسال (سال ۹۳) یک شرکت ثبت کردم و شرکت من فعالیت اقتصادی ندارد به اداره مالیات مراجعه کردم گفتن نیازی به کد اقتصادی نداری چون فعالا فعالیت اقتصادی نداری
  اما از ثبت شرکت ها با من تماس می گیرند و می گویند که باید اظهارنامه مالیات بدم و عدم فعالیت را اعلام کنم و یاید کد اقتصادی بگیرم.

  حالا چکار کنم هرکی یه چیزی میگه از طرفی باید تومان برای کد اقتصادی ۴۵۰ و ۲۰۰ اظهار نامه و ۶۰۰ هزار برای اجاره نامه هوگرام دار دریافت می کنن.
  چون خونه ای ساکن بودم را خراب کردیم داریم می سازیم و سندهای خانه در اختیار سازنده هست و خونه جدید که قرار داد اجاره بستم قرارداد دستی هست نمی توانم اجاره نامه هوگرام دار بیارم
  یعنی برای یک شرکتی فعالیت نداره باید ۱ میلیون تومان خرج کم که بگم من فعالیت ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

  cpa در ساعت ۱۲:۵۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: تیر ۱۳۹۴

  سلام بنده مرحله دوم اعتبار سنجی را انجام میدهم امروز ۲۸ تیر ۹۴ هست کد پستی اقامتگاه قانونی را تغییر داده ام سیستم پیغام میده چند روزی طول میکشد آیا میتوانم تا پایان تیر کد اقتصادی را بگیرم و اظهار نامه ارسال کنم؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ:

  با سلام و احترام
  پیشنهاد میکنم حضورا و از حوزه ی مالیاتی خود موضوع را پیگیری کنید.

  [پاسخ]

  افشار در ساعت ۱۰:۴۸ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: دی ۱۳۹۴

  اگر یکی از سهامداران شخص حقوقی(شرکت)باشد و به نمایندگی از آن شرکت یک شخص به عنوان نماینده قانونی معرفی شده باشد در ثبت نام کد اقتصادی که باید اصلاعات سهامداران وارد شود شخص حقیقی قید شود یا حقوقی ؟؟؟؟

  [پاسخ]

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: