نرم افزارحسابداری صدگان

۱۰ خرداد، مهلت بانک مرکزی به موسسات

0 583

حسابداراپ

بانک مرکزی به موسسات مالی مهلت داده تا ۱۰ خرداد ماه سال جاری مدارک و اسناد خود را ارائه کنند تا در مورد ادامه کار آن‌ها و دادن مجوز نهایی به آن‌ها بررسی‌هایی صورت بگیرد..
به گزارش بینا، بحث ادغام برخی بانک‌ها و موسسات مالی که امسال جدی‌تر شده نشان از سیاست بانک مرکزی مبنی بر ساماندهی موسسات مالی دارد. در این سیاست به نظر می‌رسد ادغام برخی بانک‌ها و موسسات مالی یکی از روش‌های مدنظر بانک مرکزی است. در مورد این روش هرچند برخی مدیران بانکی هشدارهایی داده‌اند اما به نظر می‌رسد قرار است چند بانک و موسسه مالی با یکدیگر ادغام شوند.

.
در کنار این، بانک مرکزی به موسسات مالی مهلت داده تا مدارک و اسناد خود را برای بررسی و دادن مجوز نهایی ارائه کنند.

.
به گفته مشاور هیات مدیره موسسه مالی فرشتگان در جلسه سال جاری معاونت نظارت بانک مرکزی با نمایندگان موسسات مالی به آن‌ها اعلام شده که مدارک خود را تا دهم خرداد ماه ارائه کنند.

.
علی بای‌سلامی در این مورد به ایسنا گفت: بانک مرکزی مهلت دو ماهه به موسسه مالی فرشتگان و همه موسسات دیگر داده که جهت دریافت مجوز نهایی، مدارک خود را به بانک مرکزی دهند.

پندار سیستم

.
وی ادامه داد: در جلسه‌ با معاونت نظارت بانک مرکزی از تمام موسسات تعهد گرفته شده که تا دهم خرداد ماه که مهلت دو ماهه تمام می‌شود مدارک خود را بدهند.

.
به گفته بای‌سلامی، این مدارک شامل لیست موسسان، معرفی اعضای هیات مدیره، طرح توجیه اقتصادی، فیش‌های واریزی و سرمایه‌گذاری است.

.
وی تصریح کرد: ‌این گونه نیست که بعد از این مهلت دو ماهه فعالیت موسسات مالی متوقف شود. این مهلت دو ماهه برای آن است که مدارک را موسسات بدهند. چرا که خیلی از موسسات پیش از این تعاونی بودند و از سال گذشته که تحت نظارت بانک مرکزی کار کرده‌اند هیچ کدام نتوانستند مدارک خود را بدهند.

.
بای‌سلامی در پاسخ به این سوال که ممکن است بعد از ارائه مدارک تصمیماتی برای ادغام برخی موسسات مالی از جمله موسسه مالی فرشتگان اتخاذ شود؟ اظهار کرد: هیچ بحثی در مورد ادغام موسسه مالی فرشتگان مطرح نیست و پس از بررسی مدارک به ما خبر می‌دهند که آیا مجوز نهایی را می‌دهند یا نه.

.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از تکمیل شدن همه مدارک موسسات مالی تا دهم خرداد ماه و بررسی و انطباق دادن آن‌ها با شرایط بانک مرکزی، تصمیم نهایی را بانک مرکزی اعلام خواهد کرد.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.