نرم افزارحسابداری صدگان

کنترل شدید نرخ ارز همزمان با ذخیره‌سازی و تنظیم بازار

0 622

حسابداراپ

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کالاهایی مشمول تامین ارز می‌شوند که اولویت بیشتری در زمینه تامین نیازهای مردم دارند، گفت: امسال علاوه بر موضوع ذخیره‌سازی، نوسانات نرخ ارز نیز به شدت از سوی مسئولان تنظیم بازار نظارت می شود.

.

مهدی غضنفری در مراسم روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درباره موضوع اعمال محدودیت ارایه ارز به برخی کالاهای وارداتی،بحث‎‌های کارشناسی در سازمان توسعه تجارت ایران صورت گرفته است، اما بانک مرکزی هنوز هیچ تصمیمی را برای اعمال محدودیت اتخاذ نکرده است.

 .

وی افزود: اگر بانک مرکزی تصمیم به محدودیت‌های این چنینی بگیرد، حتما کالاهایی مشمول تامین ارز می‌شوند که اولویت بالاتری به لحاظ تامین نیازهای مردم دارند. همچنین، در خصوص پیمان‌سپاری ارزی نیز هنوز کمیته ۵ نفره تصمیمی نگرفته است.

پندار سیستم

 .

وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه صادرکنندگان می‌توانند ارز خود را مصرف کنند، اما بانک مرکزی علاقمند است تا حجم ارز انتقالی به کشور را رصد کند، خاطر نشان کرد: برای تامین نیازهای مردم در ایام پایانی سال نیز همانند سالهای گذشته اقدامات لازم انجام شده است.

 .

غضنفری ادامه داد: متأسفانه نرخ ارز همچنان در بازار اثرگذار است، بنابراین امسال علاوه بر موضوع ذخیره‌سازی، نوسانات نرخ ارز نیز به شدت از سوی مسئولان تنظیم بازار نظارت می شود. همچنین، با همکاری بانک مرکزی قرار است ارز مورد نیاز واردکنندگان کالا حداکثر تا یک هفته پرداخت شود.

 .

منبع: خبرگزاری فارس

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.