نرم افزارحسابداری صدگان

آغاز پرداخت عیدی ۶۶۰ تا ۹۹۰ هزار تومانی کارگران

0 729

حسابداراپ

 اکثر کارگران عیدی خود را با حقوق بهمن و حداکثر تا نیمه اسفندماه دریافت می‌کنند اما تا پایان اسفندماه ۹۰ تمامی کارگران باید عیدی خود را دریافت کرده باشند.

.
حمید حاج‌اسماعیلی، عضو کمیته دفاع از انجمن‌های صنفی کارگری کشور با اشاره به اینکه میزان عیدی کارگران معادل دو برابر حقوق به شرط اینکه افزون‌بر سه برابر حداقل دستمزد نشود تعیین شده، اظهار داشت: تمامی کارفرمایان و پیمانکاران مکلف هستند عیدی کارگران را حداکثر تا پایان سال ۹۰ پرداخت کنند.

.
وی ادامه داد: پرداخت عیدی کارگران در اکثر کارگاه‌ها، شرکت‌ها و کارخانجات از اواسط بهمن‌ماه شروع شده و در حال پرداخت است.
عضو کمیته دفاع از انجمن‌های صنفی کارگری کشور گفت: البته فرآیند پرداخت عیدی در برخی شرکت‌ها متفاوت است به این مفهوم که در نیمه اول سال نیمی از مقدار عیدی و در ماه‌های پایانی سال باقیمانده آن به کارگران پرداخت می‌شود.

پندار سیستم

.
وی تاکید کرد:‌ مطابق مصوبات و مستندات قانونی هیچ کارفرمایی حق ندارد عیدی سال‌جاری را حتی به ماه‌های ابتدایی سال بعد موکول کند.

.
حاج‌اسماعیلی تصریح کرد:‌ به خاطر شرایط پایان سال غالب کارفرمایان اعم از پیمانکاران شرکتی و کارفرمایان شرکتی عیدی کارگران را همراه با حقوق بهمن‌ماه یا حداکثر تا نیمه اول اسفندماه پرداخت می‌کنند.

 .

منبع : فارس

.

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.