حسابان وب

نحوه اجرای قانون معافیت های مالیاتی بر مطبوعات با حضور رئيس مجلس

0 502

حسابداراپ

فعالیتهای فرهنگی در کشور نیازمند حمایت است و به همین دلیل بخش عمده ای از این نوع فعالیت ها از مالیات معاف شده اند.


دکترلاریجانی درخصوص لزوم حمایت دولت و مجلس از بخش فرهنگ درکشور،‌گفت: مجلس با تصویب قوانین سعی می کند که موانع پیش روی فعالیت های فرهنگی را بردارد تا آنان که از نظرمالی با مشکلات متعددی روبرو هستند، بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و دولت هم با اجرای صحیح قانون نباید مانعی بر سر راه آنان باشد.

   به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی امروز(دوشنبه) در دیدار با انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و مدیران مسئول رسانه های مکتوب گفت: فعالیتهای فرهنگی در کشور نیازمند حمایت است و به همین دلیل بخش عمده ای از این نوع فعالیت ها از مالیات معاف شده اند.

فینتو

وی افزود: چندی پیش تمام رسانه های مکتوب طی نامه ای خواستار بررسی مشکل اخذ مالیات از مطبوعات در ازای چاپ آگهی ها و یافتن راهکاری قانونی برای آن شده بودند، زیرا این اقدام بار مالی سنگینی بر دوش آنان گذاشته و با ادامه این روند اکثر آنان مجبور به تعطیلی می شوند.

دکترلاریجانی ادامه داد: مطبوعات نقش اساسی در اطلاع رسانی و پویایی فرهنگی کشوردارند و باتوجه به آنکه از نظر مالی بسیار ضعیف هستند، ضروری است که حمایت همه جانبه برای رشد و بالندگی آنان صورت گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخ معاونت قوانین به نامه مدیران مسئول مطبوعات، اظهارداشت: اکثر سازمان ها از معاونت قوانین نظر مشورتی می گیرند و برای آنان این امر بسیار کارساز است و این معاونت در این خصوص پاسخ داده که اطلاق کلمه مطبوعات مندرج در بند ۵ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷/۲/۸۷ ، آگهی های منتشره در روزنامه ها و نشریات از جمله فعالیت های مطبوعاتی و معاف از مالیات و مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

وی تصریح کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است که در چارچوب قانون مصوب مجلس با این مورد رفتار نماید و اگر ابهامی هم وجود دارد باید استعلام کنند و پاسخ بگیرند.

لازم به ذکر است،‌ درابتدای این دیدار معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و مدیران مسئول رسانه های مکتوب نگرانی خود را از مسئله اخذ مالیات و مالیات بر ارزش افزوده آگهی ها ابراز داشته و ادامه این روند را مانعی جدی بر سر را ماندگاری و فعالیت خود دانستند.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.