محل تبلیغ شما

مرخصی زایمان مادران به ۹ ماه و پدران به ۲ هفته افزایش یافت

0 210

هوفر

 
با موافقت نمایندگان، براساس لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده مرخصی زایمان مادران به ۹ ماه و پدران به دو هفته افزایش یافت. 
به گزارش خانه ملت، سلیمان عباسی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی، ضمن قرائت گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده گفت:

محل تبلیغ شما

لایحه مذکور در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ ۲/۱۲/۱۳۹۱ به تصویب رسید و متعاقباً مطابق نظر شورای محترم نگهبان رد شده و در اجرای ماده ۲۰۱ آیین نامه داخلی به کمیسیون بهداشت و درمان به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع داده شده بود و در جلسه روز یکشنبه مورخ ۱۵/۲/۱۳۹۲ با حضور نماینده شورای نگهبان و کارشناسان ذیربط مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی به شرح زیر تصویب شد.


براساس این گزارش متن لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده به شرح زیر است:
ماده واحده: از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون کلیه محدودیت های مقرر در قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب ۲۶/۲/۱۳۷۳ و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد شده است، لغو می شود.


تبصره ۱ – دولت می تواند هر پنج سال یک بار، با توجه به نتایج سرشماری های عمومی نفوس، ترکیب جمعیتی و شاخص های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی در چهارچوب سیاست های کلی نظام و با رعایت شاخص های مندرج در قوانین برنامه پنجساله با ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی نسبت به برقراری امتیازات یا ایجاد محدودیت ها براساس تعداد فرزندان اقدام کند.


تبصره ۲ – به دولت اجازه داده می شود مرخصی زایمان مادران را به ۹ ماه افزایش دهد و همسران آنان نیز از دو هفته مرخصی اجباری برخوردار شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.