نرم افزارحسابداری صدگان

بخشنامه ۵۰۰۰/۹۲/۴مورخ ۹۲/۱/۵(دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال ۱۳۹۲)

8 3,834

حسابداراپ

اداره كل استان

به پيوست تصوير بخشنامه  ۲۱۵۲۱۰ مورخ ۹۱/۱۲/۲۷ وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي موضوع تصويب نامه مورخ ۹۰/۱۲/۲۴شورايعالي كار درخصوص تعين حداقل دستمزد روزانه سال ۱۳۹۲ و همچنين ساير سطوح دستمزدي ارسال و به تبع آن ميزان افزايش دستمزد روزانه مبناي كسر حق بيمه در سال ۱۳۹۲ به شرح ذيل اعلام و واحدهاي اجرايي مكلفند ضمن اطلاع رساني لازم به كارفرمايان مشمول قانون تامين اجتماعي ، مراتب را به هنگام دريافت ليست و حق بيمه رعايت نمايند.

.

۱ـ حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق بیمه بیمه شدگان مشمول قانون تأمین اجتماعی ( به استثناء رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری و فعالیت های دارای دستمزد مقطوع ) در سال ۱۳۹۲ مبلغ ۱۶۲،۳۷۵ ریال اعلام می گردد.


۲ـ سایر سطوح دستمزدی بر اساس آخرین دستمزد روزانه سال ۱۳۹۱، معادل ۱۰ درصد بعلاوه رقم ثابت ۱۹،۴۸۵ ریال به شرح ذیل افزایش می یابد. همچنین پرداخت حق بیمه آن گروه از بیمه شدگان اختیاری که مبنای پرداخت حق بیمه آنان در سال ۱۹۱ از رقم روزانه ۱۲۹،۹۰۰ ریال بیشتر می باشد همانند سایر سطوح دستمزدی افزایش یافته، مشروط بر اینکه از حداقل دستمزد روزانه به مبلغ ۱۶۲،۳۷۵ ریال کمتر نباشد. ضمنا” کسر حق بیمه از مزایای نقدی مشمول طبق آئین نامه اجرائی ماده ۳۹ قانون تأمین اجتماعی و بخشنامه های ۵ و ۵.۱ جدید درآمد خواهد بود.


مزد روزانه شغل درسال ۱۳۹۲=( ۱۹،۴۸۵ + ۱،۱ × آخرین مزدروزانه شغل درسال ۱۳۹۱ )
مشروط بر اینکه از حداقل دستمزد روزانه کمتر نباشد
.


۳ـ کلیه پرداختی های آن دسته از بیکاران که تاریخ وقوع بیکاری آنان از تاریخ ۱/۱/ ۱۳۹۲ به بعد می باشد با رعایت حداقل دستمزد سال جاری خواهد بود. همچنین پرداختی های آن دسته از مقرری بگیران سنوات قبل که در سال جاری ادامه می یابد و مبلغ آن کمتر از حداقل دستمزد سال ۱۳۹۲ می باشد تا مبلغ حداقل دستمزد سال ۱۳۹۲ ترمیم می گردد.


۴ـ به هنگام محاسبه حق بیمه آن دسته از بیمه شدگان که در آخرین گزارش بازرسی انجام شده مربوط به قبل از ۱/۱/۱۳۹۲ دستمزد آنان بیش از حداقل دستمزد روزانه ( ۱۲۹،۹۰۰ ریال ) درج گردیده است، چنانچه در سال ۱۳۹۲ کارفرما لیست حق بیمه بیمه شدگان مذکور را ارسال نکند و یا در لیست های ارسالی ترک کار آنها را اعلام ننماید، باید دستمزد آنها به شرح بند ۲ تعیین و سپس مبنای محاسبه حق بیمه ماه هایی که لیست آن ارسال نشده قرار گیرد.


۵ـ دستمزد مقطوع روزانه رانندگان مشمول قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری بابت رانندگان مینی بوس و سواری معادل ۱۷۸،۶۰۰ ریال، سایر رانندگان معادل ۲۱۱،۱۰۰ ریال و رانندگان تاکسی، وانت بار و مینی بوس درون شهری معادل ۱۶۲،۳۷۵ ریال تعیین می گردد.

پندار سیستم


۶ـ با توجه به بخشنامه های شماره ۱ ، ۷/۷ و ۲/۷ مشترک فنی و درآمد و با در نظر گرفتن ماده ۶ آئین نامه اجرایی شماره ۴۲۰۵۳/۴۳۰۴۰ مورخ ۲۶/۲/۱۳۸۹ و بند های ۲ و ۳ آئین نامه اجرایی شماره ۱۴۲۸۳/۴۵۲۵ مورخ ۲۴/۶/۱۳۸۹ مصوب هیأت محترم وزیران، نحوه محاسبه حق بیمه سهم کارفرمایی واحد های مسکونی به ازاء هر متر مربع زیر بنا بر اساس حاصلضرب ضریب حق بیمه در حداقل دستمزد ماهیانه مصوب شورای عالی کار در سال ۱۳۹۲ بوده و حق بیمه سهم کارگران ساختمانی نیز بر مبنای ۷ درصد حداقل دستمزد روزانه به مبلغ ۱۶۲،۳۷۵ ریال در سال ۱۳۹۲ محاسبه و وصول خواهد شد. ضمنا” بخشنامه تلخیص شده و تکمیلی مربوطه و همچنین دستمزد مقطوع کارگران مزبور با رعایت ماده ۳۵ قانون تأمین اجتماعی متعافبا” ارسال خواهد شد.


۷ـ با عنایت به مصوبات شورایعالی تأمین اجتماعی و هیأت امناء محترم سازمان تأمین اجتماعی حداکثر دستمزد روزانه مشمول کسر حق بیمه در سال جاری ۷ برابر حداقل دستمزد روزانه معادل ۱،۱۳۶،۶۰۰ ریال تعیین می گردد و رعایت موضوع در ماه های ۳۱ و ۳۰ روزه الزامی می باشد.


مسئول حسن اجرای مفاد این بخشنامه، کلیه مدیران و مسئولین واحدهای اجرایی و ستاد مرتبط و شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تأمین خواهند بود


مهرداد محقق زاده
معاون فنی و درآمد


.

.

————————————————————————————-

لينك مرتبط:

بخشنامه شماره ۱۰ دستمزد (دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال ۱۳۹۱)

– بخشنامه ۵۰۲۰/۹۲/۶ مورخ ۹۲/۱/۱۷(دستمزد مقطوع روزانه مبنای کسر حق بیمه سال۱۳۹۲)

.

محل تبلیغ شما

8 نظرات
 1. زهرا می گوید

  سلام.من و همسرم میخوایم خودمون خودمونو بیمه کنیم.شغل ما آزاده. هزینه اش به چه شکله؟

 2. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  به اين مسير مراجعه كنيد:
  آیین‌نامه ادامه بیمه به طور اختیاری سازمان تامین اجتماعی

 3. مهدی می گوید

  من مخوام ببینم چه شرایطی میتونه بیمه آزاد ماهانرو کم تر کنه

 4. فرخی می گوید

  من ۳۵ سال در بهزیستی کار نمودم آیا حقوق من بر چه اساسی محاسبه خواهد شد ممنون

 5. رزیتا صابری می گوید

  با سلام
  آیا پرداخت نقدی ۸۰ هزار تومان بن کارگری مشمول کسر حق بیمه می شود یا خیر؟
  با تشکر از راهنمائی تان.

 6. مدیر سایت می گوید

  با سلام و احترام
  دراين خصوص تفاوت ديدگاه وجوددارد.
  ترجيحا غير نقدي بپردازيد تا دايره شمول بيمه به آن كمتر شود.

 7. حسینی می گوید

  آیا اضافه کاری پاداش حق مدیریت و سایر مزایا که به صورت غیر مستمر به شخص پرداخت می شود مشمول کسر حق بیمه خواهد شد یا خیر

 8. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  اضافه كار بله ولي پاداش خير

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.