ACCPress.com – تازه های حسابداری

شبهه مالیات آستان قدس ‌

تولیت آستان قدس رضوی در پاسخ به سوالی درباره مالیات ‌های آستان قدس، گفت: خدا نگذرد از آن کسی که این شبهه را در ذهن‌ها ایجاد کرده است. مالیات آستان قدس تا ۳۵ سال به امر امام (ره) بود که آستان قدس رضوی و شرکت‌های تابعه از مالیات معاف خواهند بود.

 

iconادامه مطلب

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • آمار : 207 بازدید
  • آستان قدس ۳ نوع مالیات می‌دهد

    تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ما معتقدیم حسابرسی برای آستان قدس مفید است، گفت: حسابرسی، سلامت این سازمان را تضمین و شفافیت را عملیاتی می‌کند.

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • آمار : 457 بازدید
  • آستان قدس از مالیات معاف است؟

    فرارو در ارتباط با جدل علی مطهری با آستان قدس بر سر مالیات این سازمان نظر دو حقوقدان را جویا شده است.

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • آمار : 355 بازدید
  • شرایط پرداخت مالیات آستان قدس

    تولیت آستان قدس رضوی در خصوص عدم دادن مالیات آستان قدس گفت: همه درآمد آستان از محل نذورات و وقف و نذر مردم است؛ امام خمینی(ره) رسما مرقوم فرمودند که آستان قدس رضوی و شرکت‌های تابعه از دادن مالیات معاف هستند و من نیز به رهبر انقلاب در این خصوص نامه نوشتم و ایشان تاکید بر اجرای نظر مام راحل داشتند.

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • آمار : 278 بازدید
  • بخشنامه ۲۰۰/۹۶/۱۰۶مورخ ۹۶/۷/۲۲(معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی و شرکتها و موسسات وابسته به آن از مالیات بر درآمد لغایت عملکرد۱۳۹۵)

    معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی و شرکتها و موسسات وابسته به آن از مالیات بر درآمد لغایت عملکرد۱۳۹۵ طی بخشنامه سازمان امورمالیاتی اعلام شد.

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • آمار : 665 بازدید
  • مالیات مقدم بر خمس و زکات/ آیا اصلاح قانون مالیات‌ها مغایر قانون است؟

    رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات جزء مؤونه سال و مقدم بر خمس و زکات است و بنابر این لایحه اصلاح قانون مالیاتی مغایر قانون اساسی نیست.

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۲ بهمن ۱۳۹۱
  • بدون نظر
  • آمار : 1,819 بازدید
  • بنیادها، نهادها و آستان‌های مقدس مشمول مالیات می‌شوند.

    رییس سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به این پرسش که آیا بنیادها، نهادها و آستان‌های مقدس مشمول مالیات می‌شوند؟ گفت: در لایحه اصلاحیه قانون مالیاتی آورده‌ایم که بنیادها، نهادهای انقلابی و آستان‌های مقدس مشمول مالیات شوند، البته باید ببینیم سرنوشت لایحه اصلاح قانون مالیات در مجلس چه می‌شود.

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۱۸ دی ۱۳۹۱
  • بدون نظر
  • آمار : 1,385 بازدید
  • آستان قدس و بنیاد مشمول مالیات می‌شود / پرداخت مالیات مقدم بر وجوه شرعی

    در متن لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم که پس از تصویب ۲۸ تیرماه ۹۱ هیات وزیران به یک فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، پس از تصویب فوریت آن در حال بررسی است، در ماده ۱٫ آمده است: متون زیر به عنوان مواد (۳)، (۴) و (۵) الحاق می‌شود:    

     

    iconادامه مطلب

    نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
    icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: همکار در سایت
  • تاریخ: ۱ دی ۱۳۹۱
  • بدون نظر
  • آمار : 2,657 بازدید