نرم افزارحسابداری صدگان

بالاخره ساعت کار ادارات ازچه ساعتی شد؟

0 4,673

حسابداراپ

باتوجه به مصوبه اخیر هیات وزیران ، معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور، توضیحاتی را درباره ساعت آغاز و پایان کار ادارات و نهادهای دولتی از ۱۶ خرداد تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ ارائه داد.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، محمد روح‌الامینی؛ معاون نوسازی اداری این سازمان در گفتگویی تلفنی با برنامه تلویزیونی «سلام خبرنگار» گفت: با توجه به قانون الزام دولت به عدم تغییر ساعت در سال ۱۴۰۲ و با توجه به ناترازی تولید برق،‌ ساعت شروع کار ادارات از ۱۶ خرداد تا ۱۵ شهریور ساعت ۶ صبح خواهد بود.

ساعت شروع به کار ناوگان حمل و نقل عمومی

 ناوگان‌های حمل و نقل عمومی و مترو ساعت فعالیتشان از ساعت ۴:۳۰ خواهد بود تا همکارانی که از مسیرهای دور  به سر کار می‌آیند،‌ بتوانند سر ساعت اعلام شده در محل کار حاضر شوند.

ساعت شروع به کار بانک‌ها

وی خاطرنشان کرد: مطابق اعلام شورای هماهنگی بانک‌ها، زمان شروع کار ساعت ۶:۳۰ است؛ یعنی همکاران ساعت ۶ در محل کار حاضر هستند و ارائه خدمات به دلیل اقدامات ابتدایی بانکی از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ و پنج‌شنبه‌ها ۶:۳۰ تا ۱۲ است.

پندار سیستم

ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی

روح‌الامینی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی ستادی مکلف به اجرای ساعت کاری از ۶ صبح تا ۱۴:۴۵ هستند تا سقف ۴۴ ساعت مشخص شده مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری رعایت شود. فقط دستگاه‌هایی که ۶ روز در هفته خدمت ارائه می‌کنند، انتهای ساعت کاری را می‌توانند با رعایت میزان قانونی، متغیر کنند.

ساعت کاری بیمارستان‌ها و مراکز شبانه‌روزی

وی افزود: دستگاه‌هایی مثل بیمارستان‌ها و دستگاه‌هایی که خدمات شبانه‌روزی به مردم ارائه می‌کنند، ساعات خدمت‌رسانی‌شان همانند قبل خواهد بود.
معاون نوسازی اداری با اشاره به اهمیت یکپارچگی و یکسانی در شروع ساعات کاری برای ارائه خدمت به مردم، خاطرنشان کرد: مذاکرات با دستگاه قضایی برای همسانی در شروع به فعالیت و ارائه خدمات به هموطنان انجام شده تا با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مردم عزیزمان در تابستان دچار قطعی برق نشوند.

شناوری ساعت شروع به کار والدین کارمند

روح‌الامینی در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه‌های والدین، تصریح کرد: درخصوص والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل هستند،‌ مطابق تصویب‌نامه هیئت وزیران،‌ دستگاه‌ها در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناور شدن ساعت شروع به کار یکی از والدین کارمندی که فرزند خردسال دارند، موافقت کنند.

کارکنان زن سرپرست خانوار دارای فرزند خردسال هم مشمول این حکم هستند.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.