حسابان وب

سازوکار تخفیف مالیاتی برای مودیان خوداظهار را مشخص شد

0 139

حصین حاسب

نمایندگان مجلس سازوکار تخفیف مالیاتی برای مودیان خوداظهار را مشخص کردند.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه ۱۰ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند (ل) تبصره (۶) ماده واحده این لایحه با ۱۶۹ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

پندار سیستم

در بخش درآمدی بند (ل) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه آمده است: در سال ۱۴۰۲، در تبصره (۷) ماده (۱۰۵) و تبصره ماده (۱۳۱) قانون مالیات‌های مستقیم عبارت “بیست درصد(۲۰%)” جایگزین عبارت “ده درصد(۱۰%)” می شود.

در تبصره (۷) ماده (۱۰۵) قانون مالیات مستقیم عنوان شده است که به ازای هر ۱۰ درصد افزایش درآمد مشمول مالیات ابرازی نسبت به درآمد ابرازی مشمول مالیات عملکرد سال قبل یک درصد ونهایت تا ۵ درصد از نرخ ماده ۱۰۵ کاسته می‌شود.
همچنین تبصره ماده (۱۳۱) قانون مالیات‌های مستقیم می‌گوید به ازای هر ۱۰ درصد افزایش درآمد ابرازی مشمول مالیات اشخاص موضوع این ماده نسبت به درآمد ابرازی مشمول مالیات سال گذشته آنها یک واحد درصد و حداکثر تا ۵ واحد درصد از نرخ‌های مذکور کاسته می‌شود.

لازم به ذکر است بند (ل) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ پیش از این در صحن علنی مورد بررسی قرار گرفته بود که با نظر نمایندگان برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد و امروز پس از بحث و گفت‌وگو بر روی آن اصلاح صورت گرفته به شرح بالا تصویب شد.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.