نرم افزارحسابداری صدگان

توقیف اموال در صورت عدم پرداخت مالیات

0 1,573

حسابداراپ

سازمان امور مالیاتی به صاحبان خانه که تاکنون مالیات نپرداخته‌اند هشدار داده که اگر تا ماه آینده مالیات پراخت نکنند، این سازمان برای توقیف اموال آنها اقدام می‌کند.

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که مالکان واحدهای مسکونی با ارزش بالای ۱۰ میلیارد تومان تا ماه آینده فرصت دارند تا از طریق سامانه مربوط برای پرداخت مالیات اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده که در صورت پرداخت نکردن مالیات «از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیرمنقول نسبت به وصول مالیات و ۱۰ درصد آن به عنوان هزینه اقدام خواهد شد.»
محل تبلیغ شما

معترضان به مبلغ مالیات اعلام شده می‌توانند از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی اعتراض خود را ثبت کنند.
پیرو اعلام مالیات واحدهای مسکونی گران قیمت در اجرای حکم بند(خ)تبصره(۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، برگ اجرایی وصول مالیات مذکور برای مالکان واحدهای یاد شده که تاکنون نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام ننموده اند صادر و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانیmy.tax.gov.ir  به آنها ابلاغ و از طریق پیامک نیز اطلاع رسانی شده است. لذا این اشخاص حداکثر یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. در غیر اینصورت از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیر منقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به عنوان هزینه اقدام خواهد شد.

همچنین مؤدیان معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می توانند در سامانه مذکور با ثبت “عدم پذیرش ” مراتب اعتراض خود را اعلام تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.

نرخ مالیات سالانه خانه‌های لوکس نیز به شرح ذیل است:

۱- نسبت به مازاد ۱۰ میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان؛ یک در هزار

۲- نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان؛ دو در هزار

۳- نسبت به مازاد ۲۵ میلیارد تا ۴۰ میلیارد تومان؛ سه در هزار

۴- نسبت به مازاد ۴۰ میلیارد تا ۶۰ میلیارد تومان؛ چهار در هزار

۵-نسبت به مازاد ۶۰ میلیارد تومان به بالا پنج در هزار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.