حسابان وب

حذف ۹ درصدی مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا

0 648

حصین حاسب

طلا فروشانی که برای فروش طلای کهنه و دست دوم از خریدار ۱۰ درصد اُجرت می‌گیرند، اقدام غیرقانونی انجام دادند.

ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با حذف قانون مالیات ارزش افزوده طلا، هزینه‌ برای خریداران کاهشی می‌شود. در حال حاضر قدرت خرید طلا توسط مردم کاهش پیدا کرده و خیلی‌ از افراد توانایی تهیه این کالای سرمایه‌ای را ندارند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: حذف معافیت ۹ درصدی مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا در زمان فروش زمینه ساز رشد تقاضا برای خرید این کالا در بازار می‌شود؛ چرا که هزینه خرید طلا به نسبت گذشته کاهش پیدا می‌کند.

پندار سیستم

محمد ولی گفت: قیمت طلا متاثر از بهای اونس جهانی و نرخ ارز است. گرانی هر گرم طلا سبب شده است تا مردم بیشتر به سمت خرید طلای دست دوم و کهنه بروند که این موضوع باعث کسادی بازار فروش مصنوعات طلای نو شده است. با حذف ۹ درصدی قیمت طلا قدرت خرید در میان مردم افزایش پیدا می‌کند.

محمد ولی ادامه داد: در تلاش هستیم که با هماهنگی وزارت صمت اقدامات لازم را در راستای ممانعت از فروش طلای دست دوم در واحد‌های طلا فروشی به کار بگیریم.

او گفت: خیلی از طلا فروشان در فروش طلای کهنه و دست دوم از خریدار ۱۰ درصد اُجرت می‌گیرند این اقدامی غیرقانونی است، چرا که فروش طلای دست دوم یا کهنه بدون اُجرت است و فروش آن فقط باید به نرخ روز طلا و بدون اُجرت انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.