حسابان وب

تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی را با جدیت دنبال می‌کنیم

2 7,572

حسابداراپ

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مقرر شده تا دولت ظرف یک ماه آینده لایحه ای در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی به نیروهای رسمی ارائه کند و در غیر این صورت مجلس با فوریت طرح خود را در این زمینه دنبال خواهد کرد.

محل تبلیغ شما

محمد حسن آصفری در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات مجلس جهت تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی بیان کرد: موضوع نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی  به طور جدی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد. هفته گذشته جلسه ای در مجلس در این خصوص برگزار شد و توافقی با دولت و سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی صورت گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه طرحی در این زمینه در مجلس درحال رسیدگی بوده که به تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی به نیروهای رسمی باز می گردد و این موضوع نیز به عهده خود وزارتخانه ها، سازمان ها و مجموعه هایی است که نوعی از دولت بودجه می گیرند، دولت ملزم شد تا در این زمینه به مجلس لایحه ارائه کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس نیز با فوریت این موضوع را دنبال خواهد کرد تا بعد از آنکه دولت لایحه خود را ظرف زمانی یک ماه آینده به مجلس ارائه داد بتوانیم به سرعت در صحن  آن را تصویب کنیم و امنیت شغلی که نیاز فوری همه نیروهای مشغول به کار در سازمان ها و مجموعه های مختلف است را تامین کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه امروز دولت پول می دهد ولی به واسطه اینکه این پول به شرکت ها داده می شود حقوق کافی و امنیت شغلی برای نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی وجود ندارد. اگر دولت در ظرف زمانی تعیین شده لایحه خود را به مجلس ارائه دهد با فوریت به تصویب خواهد رسید و اگر دولت به تعهد خود عمل نکند مجلس همین طرحی را که آماده کرده است به صحن ارائه می دهد و با توجه به نظر مثبت اکثر نمایندگان قطعا به تصویب می رسد.

آصفری افزود: این موضوع هیچ بارمالی برای دولت ندارد و دولت اکنون این پول را به شرکت ها و سازمان ها می دهد اما به دست کارکنان و نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی نمی رسد. باتوجه به اینکه  این موضوع مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی نیست ان شاءالله به زودی به نتیجه برسد و همه نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی که حدود ۵۰۰ هزار نفر هستند یک آزمون کلی داده  و همه این افراد یک قرارداد مستقیم به صورت پیمانی یکساله با سازمان و شرکت خود می بندند و بعد یکسال به عنوان نیروی رسمی مانند دیگر کارکنان دولت محسوب خواهند شد.

2 نظرات
  1. خواستار عدالت می گوید

    لطفاتکلیف نیروهای شرکتی را مشخص کنید با ۱۸ سال سابقه و مدرک دانشگاهی همچنان بلا تکلیفیم حقوق با اضافه کاری ۵ میلیون می گیریم ولی ایثارگران بدون مدرک و سابقه رسمی می شوند و حقوق ۱۵ میلیون می گیرند . معلمان هم همیشه بیکارند و حقوق بالا می گیرند تنها شرکتی ها ی ذکر شده هزینه به دوش دولت دارند؟ و اگر حقوقشان بالا باشد تورم ایجاد می شود؟ مگر ما خارجی هستیم ؟ مگر خورد و خوراک و زن و بچه نداریم ؟لطفا در سال جدید تکلیف شرکتی ها مشخص و حقوقهای همه یکسان شود در حال حاضر فقط حقوق شرکتی ها یک سوم رسمی هاست به غیر از مزایای دیگر که رسمی ها می گیرند ولی شرکتی ها نه

  2. کارمند بانک می گوید

    سلام تکلیف نیروهای شرکتی بالای ۱۵ سال سابقه کی مشخص می شود ؟ همه حقوقها بالا رفته ایثارگران بدون مدرک و سابقه تبدیل وضعیت می شوند و ۳ برابر ما حقوق می گیرند تکلیف معلمها و کادر پزشکی و صدا و سیما هم که معلوم شد و حقوقهایشان بالا رفت فقط ما نیروهای شرکتی بی یاور موندیم با حقوقی خیلی کمتر از بقیه ولی سابقه کار و مدرک و تخصص بالاتر برای افزایش حقوق سال ۱۴۰۱ امیدواریم که حداقل نرخ افزایش حقوق همه یکسان نباشد و شرکتی ها را تا معلوم شدن وضعیتشان افزایش حقوق بیشتری دهند تا لااقل مساوی بقیه شوند . ( گرچه نیروهای رسمی دو برابربجز حقوق مزایا می گیرند ) و هرچقدر حقوق شرکتی ها بالا رود باز کلی عقبند خدایا به دادمان برس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.