نرم افزارحسابداری صدگان

مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی سال ۱۳۹۹ تمدیدشد

0 895

حسابداراپ

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال جاری تا شهریور ماه موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی، با کلیات طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال ۱۳۹۹ کل کشور با ۱۵۷ رأی موافق، ۵ رأی مخالف از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با ۱۵۴ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده طرح مذکور موافقت کردند.

در این ماده واحده آمده است: مهلت جذب اعتبارات سرمایه ای و مالی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور اعم از وجوه نقد و اوراق بهادار (اسناد خزانه، اوراق مشارکت و سایر اسناد مالی اسلامی) تا پایان شهریورما سال ۱۴۰۰ تمدید میگردد. مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات فوق الذکر حداکثر تا دهم مهرماه ۱۴۰۰ به خزانه داری کل کشور واریز میشود. مهلت ارسال صورتحساب دریافت و پرداخت نهایی نیز تا پایان مهرماه ۱۴۰۰ تعیین میشود.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در توضیح این طرح گفت: بر اساس قانون اساسی بودجه یک ساله است و پس از اتمام هر سال مبالغی که تخصیص یافته اما هزینه نشده باید به خزانه بازگردد.

پندار سیستم

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود:  در سال گذشته به دلیل مسائل اقتصادی و شیوع کرونا بودجه‌های عمرانی طی ۱۲ ماه سال پرداخت نشد و در اسفندماه تخصیص یافت بنابراین از اسفند ماه تا تیر زمان کافی برای هزینه‌کرد مناسب این اعتبارات وجود نداشت که بر اساس طرح مذکور پایان سال مالی بودجه‌های عمرانی از تیر ماه ۱۴۰۰ به شهریور سال جاری افزایش می‌یابد.

تایید طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌ سال ۱۳۹۹ توسط شورای نگهبان

طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی سال ۱۳۹۹ کل کشور مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی سال ۱۳۹۹ کل کشور که در جلسات اخیر شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود، توسط اعضای شورای نگهبان مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

دکتر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در این باره گفت: این طرح مصوب جلسه مورخ ششم مرداد ماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی بود که در جلسه دوازدهم مرداد ماه سال جاری توسط اعضای شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.

شورای نگهبان پس از بحث و تبادل نظر درباره این مصوبه، نهایتا این طرح را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی نشناخت و آن را تایید کرد.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.