نرم افزارحسابداری صدگان

رونمایی از اولین دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها

0 865

حسابداراپ

یک روز پس از اعلام ممنوع بودن معامله رمز ارزها در ایران اولین دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها، رونمایی شد.

«علی زنجانی» مدیر خانه بلاکچین ایران گفت: «۱۶ هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در جهان در حال خدمت رسانی است که از این تعداد ۱۳ هزار دستگاه متعقل به کشور امریکا است.»

زنجانی درباره دستگاهی که رونمایی شد، گفت: “نسل سوم دستگاه خودپرداز دستگاه‌هایی هستند که نمونه آن امروز رونمایی خواهد شد. دستگاهی که به راحتی می‌تواند امکان خرید و فروش رمزارزها را ممکن کند.”

این دستگاه اختراع یک شرکت دانش بنیان با همراهی خانه بلاکچین ایران است که کلیه رمزارزها را پوشش می دهد ضمن این که می توان از طریق آن خرید و فروش نیز انجام داد. این دستگاه قادر است پس از هر خرید، کیف پول کاغذی نیز به کاربر ارائه کند. کیف کاغذی که در تمام جهان شناخته شده است.

پندار سیستم

در حالی ایران از اولین دستگاه خودپرداز رمز ارز رونمایی کرده که روز سه شنبه هفته جاری در یک برنامه تلویزیونی مدیران اقتصادی کشور تاکید کردند خرید و فروش رمز ارز در ایران ممنوع است.

محمد رضا مانی یکتا معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: “بر اساس قانون شورای عالی مبارزه با پولشویی و مصوبه هیئت دولت در سال ۹۸ مبادله رمز ارز‌ها در کشور ممنوع است.”

او همچنین به مردم هشدار داد خطر‌های این رمز ارز‌ها بسیار زیاد است و پرونده‌های بسیاری در زمینه کلاهبرداری، سرقت از کیف پول و مسدود شدن کیف پول رمز ارز‌ها تشکیل شده است.

همتی رییس کل بانک مرکزی هم تاکید کرد که استخراج رمز ارز فقط باید برای واردات صورت گیرد. او وعده داد به زودی صرافی‌هایی مشخص می‌کنیم تا ثبت سفارش‌هایی بتوانند برای واردات از طریق رمز ارزها، تأمین ارز کنند.

دولت در حالی معامله رمز ارزها را ممنوع کرده که این کار به راحتی در کشور در حال انجام است و ممنوعیت دولت هم هیچ ضمانت اجرایی ندارد.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.