حسابان وب

ادامه ریزش شاخص کل بورس/ ورود به کانال یک میلیون و ۲۰۰

0 616
آکادمی محسن قاسمی

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۳۰۴۳ واحدی معادل ۳.۵۰ درصد به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۶۱  واحدی به ۱۷ هزار و ۸۵۹  واحد رسید.

فینتو

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه بیست و هفتم دیماه ۹۹)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود.  به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۱۲۴۷ واحدی معادل ۳.۵۰  درصد به رقم ۳۱۰ هزار و ۱۰۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۰۳۱۸ واحدی معادل ۲.۲۷ درصد، عدد ۴۴۴ هزار و ۵۰۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۶۷۵۱ واحدی به رقم ۲۹۰ هزار و ۸۵۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۸۵۳۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۱۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۳۶۲۷ واحد کاهش به رقم ۸۳۵ هزار و ۴۷۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۷۹۵۹۷ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۱۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد،  فملی، کگل و شستا با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وخارزم،  دارو،  خموتور، ولصنم،  ددام و وکار، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۶۴۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۲۷ هزار و ۵۹۱ نوبت معامله و به ارزش ۷۰ هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خموتور(موتورسازان‌تراکتورسازی‌ایران‌) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای دارو، ولصنم، فجام، وخارزم و ددام بود. همچنین نماد معاملاتی غشاذر(پگاه‌آذربایجان‌غربی) با ۱۱.۹۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وآذر، کپارس، ثاباد، غچین، نوری و پارس بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، ثبهساز، شپنا، خساپا،  ولپارس و امین به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی خموتور، سیتا، کمند،  پارند، امین، ولصنم و چکاوه با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای وتوصا، کاما، کدما، خبهمن، بترانس، دانا و شستا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخصهای صنعت همگی قرمز بودند. به گونه ای که شاخص صنایع فلزات اساسی، وسایل ارتباطی، شیمیایی، فراورده نفتی، فنی مهندسی، رادیویی و محصولات چوبی با کاهش مواجه شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.