نرم افزارحسابداری صدگان

آموزش تصویری نحوه تکمیل سابقه بیمه به صورت غیرحضوری

0 1,208

حسابداراپ

تکمیل سابقه بیمه به صورت غیرحضوری یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که در این گزارش نحوه انجام آن را به شما آموزش می‌دهیم.

مدتی پیش سازمان تأمین اجتماعی شرایط تکمیل سابقه بیمه برای بیمه شدگانی که به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند و سابقه بیمه ۳۰ روزه برای آن‌ها توسط کارفرما رد نمی‌شود را فراهم کرد.

در اواخر شهریور سال جاری که این شرایط فراهم شد، بیمه شدگان باید به صورت حضوری به کارگزاری‌های تأمین اجتماعی مراجعه می‌کردند و درخواست خود را به ثبت می‌رساندند.

حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ازبیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی سابقه کسری از ماه دارند، یعنی حق بیمه ۳۰ روزه برای این افراد رد نشده است و به صورت متغیر و به میزان کارکرد، برای آن‌ها بیمه رد می‌شود.

اما یکی از خدمات تأمین اجتماعی که در بحث تحول سازمان تأمین اجتماعی در طرح ۳۰۷۰ به صورت غیر حضوری شد، همین خدمت تکمیل سوابق در ماه بود که به اجرا درآمد.

در ادامه به شما نحوه تکمیل سابقه بیمه به صورت غیر حضوری را آموزش می‌دهیم.

همه بیمه شدگان تأمین اجتماعی باید اطلاعات خود را در سامانه eservices.tamin به ثبت برسانند و وارد صفحه خودشان شوند و از خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

برای تکمیل سابقه بیمه، بیمه شدگان باید در ابتدا گزینه “بیمه شدگان” و سپس گزینه “امور بیمه شدگان” را انتخاب کنند.

پندار سیستم

بعد از انتخاب گزینه امور بیمه شدگان، ۵ تب باز می‌شود که باید در این مرحله گزینه “تکمیل سابقه بیمه کسری از ماه” انتخاب شود.

صفحه‌ای باز می‌شود که در ابتدای آن اطلاعات شخصی فرد بیمه شده نوشته شده و پایین تر از این صفحه نیز گزینه سبز رنگی با عنوان “تأیید و ادامه” وجود دارد، با انتخاب این گزینه متن قرارداد باز می‌شود و سپس با تأیید گزینه “انعقاد قرارداد“، قرارداد تکمیل سابقه بین بیمه شده با سازمان تأمین اجتماعی بسته می‌شود.

بعد از انجام این فرآیند پیامکی از جانب سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه شده با این عنوان ارسال می‌شود: «*سازمان تأمین اجتماعی* بیمه شده محترم حق بیمه تکمیلی سوابق کسری از ماه در تاریخ فلان، به شماره فلان ثبت گردید.»

اما ذکر چند نکته ضروری است، از زمانی که شما درخواست تکمیل سابقه بیمه می‌دهید، می‌توانید برای تکمیل سابقه بیمه خود اقدام کنید، البته سوابق سال‌های گذشته محاسبه نمی‌شود.

همچنین نرخ حق بیمه که باید برای تکمیل سابقه پرداخت کنید ۲۷ درصد است و از امروز که همزمان با نیمه دوم سال ۹۹ است اقدام به این کار کنید، در نیمه اول سال ۱۴۰۰ از خرداد تا مرداد ماه فرصت پرداخت حق بیمه ماه‌هایی است که کسری سابقه بیمه دارید.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.