نرم افزارحسابداری صدگان

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان ۴ میلیون تومان شد

2 2,335

حسابداراپ

طبق برآوردهای دولت، در سال آینده معافیت ماهانه حقوق کارکنان چهار میلیون تومان است و بیش از آن مشمول پرداخت مالیات خواهد شد.

پندار سیستم

 لایحه بودجه ۱۴۰۰ تا نیمه آذرماه به مجلس ارائه خواهد شد و این در حالی است که اطلاعات دریافتی ایسنا درباره آنچه برای مالیات حقوق کارکنان پیش بینی و در لایحه گنجانده شده، نشان می‌دهد در سال آینده حقوق کارکنان در مجموع ۴۸ میلیون تومان سالانه معاف از مالیات است.

بر این اساس، معافیت ماهانه حقوق کارکنان در هر ماه چهار میلیون تومان است و حقوق‌های بالاتر از آن مشمول پرداخت مالیات می‌شوند.

در رابطه با نحوه‌ پرداخت مالیات نیز احتمالا به روال سال‌های اخیر پلکانی خواهد بود.

این در حالی است که دولت برای سال جاری و طبق قانون بودجه سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان را در سال ۳۶ میلیون تومان و در ماه سه میلیون و ۶۰۰ تومان تعیین کرده بود که در سال آینده این سقف ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

برای افزایش حقوق کارکنان در سال آینده نیز رشد متوسط ۲۵ درصدی در نظر گرفته شده است که البته تمامی این اعداد و ارقام می‌تواند بعد از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی، دستخوش تغییرات شود.

محل تبلیغ شما

2 نظرات
  1. کریمی می گوید

    با سلام ؛
    معافیت مالیات سال ۹۹ ماهانه ۳۰ میلیون ریال می باشد.

  2. علی می گوید

    این متن ایراد فنی دارد
    در پایان که اعلام نمودید ۳۶ میلون در سال معافیت امسال است ماهانه را اشتباهی حساب کردید و رقم ۳ میلیون و ۶۰۰ اعلام نمودید که اشتباه است . ماهانه ۳ میلیون تومان است از تقسیم ۳۶ میلیون به دوازده ماه هم می توان پی به این اشتباه برد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.