حسابان وب

آیا مستخدمان منازل مشمول قانون کار می شوند؟

0 1,259

حسابداراپ

درباره مقررات مشمول قانون کار بودن یا نبودن مستخدمان منازل بیشتر بخوانید.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مستخدمان منازل نیز مشمول مقررات قانون کار بوده و آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۱۹۰ قانون کار حاکم بر روابط کار آنان است.
محل تبلیغ شما

همچنین اعمال ماده ۱۴۸ قانون کار برای این دسته از شاغلین امری ضروری است و کارفرمایان موظفند نسبت به بیمه کردن آنان وفق قرارداد کار  نزد سازمان تامین اجتماعی محل اقدام کنند.
لازم به ذکر است؛ به استناد ماده ۳ قانون کار از آنجا که کارفرما هم می‌تواند شخص حقوقی باشد و هم حقیقی، بنابراین سازمان تامین اجتماعی محل نیز موظف است نسبت به ایجاد کد کارگاهی این گونه کارگاه‌ها اقدام کرده و نسبت به پذیرش لیست بیمه آنان اقدام کند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.