نرم افزارحسابداری صدگان

با تصویب افزایش حق مسکن حقوق کارگران چقدر افزایش می‌یابد؟

0 4,444

حسابداراپ

بر اساس تصویب هیات وزیران، حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت و با این افزایش، به‌طور متوسط ۱۰ درصد به دستمزد کارگران اضافه می‌شود.

مصوبه افزایش حق مسکن کارگران که در هفته‌های اخیر از سوی کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده بود، امروز در هیات وزیران به تصویب نهایی رسید.

به گزارش ایسنا، بر اساس تصویب هیات وزیران، حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

این تصویب در راستای تشکیل جلسه هفدهم خرداد ماه شورای عالی کار صورت گرفت که به موجب آن پیشنهاد افزایش ۲۰۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران به تصویب رسیده بود.

پندار سیستم

مصوبه افزایش حق مسکن در هفته‌های اخیر از سوی کمیسیون اقتصادی دولت به اتفاق آرا تصویب شد و اجرایی شدن مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که امروز این اتفاق افتاد.

مبلغ حق مسکن کارگران که تا پیش از این ۱۰۰ هزار تومان بود با تصویب نهایی هیات وزیران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

با افزایش حق مسکن چقدر به حقوق کارگران اضافه می‌شود؟

«حاتم شاکرمی» معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر سیما، با اشاره به تصویب افزایش حق مسکن کارگران از ۱۰۰ به ۳۰۰ هزار تومان در جلسه امروز هیات دولت، گفت: «با این افزایش، به‌طور متوسط ۱۰ درصد به دستمزد کارگران اضافه می‌شود.»

وی افزود: «در مجموع به طور متوسط ۴۳.۵ درصد، به دستمزد کارگران مشمول قانون کار اضافه می‌شود. تفاوتی نمی‌کند که این کارگران در بخش‌های دولتی شاغل باشند یا خصوصی؛ چراکه هر دو گروه مشمول افزایش حق مسکن می‌شوند.»

معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که مصوبه دولت به ماه‌های گذشته هم مربوط می‌شود، گفت: «پیشنهاد شورای عالی کار برای افزایش حق مسکن در نیمه خرداد ماه برای تصویب به هیات دولت رفت؛ اما، چون من ابلاغیه دولت را دریافت نکرده‌ام، نمی‌توانم اظهارنظر کنم.»

شاکرمی در پاسخ به این پرسش که آیا دستمزد سال ۹۹ کارگران مورد بازنگری قرار می‌گیرد، گفت: «خیر، ما در شورایعالی کار چنین موضوعی را در دستور کار نداریم.»

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.