نرم افزارحسابداری صدگان

اطلاعیه وزارت کار درباره پرداخت‌های نقدی موسسات خیریه

0 1,791

حسابداراپ

وزارت تعاون، کار و رفاه اعلام کرد: تمامی مؤسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد کشور موظف هستند، پرداختهای نقدی خود به افراد حقیقی را صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.

 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: در اجرای بند (ح) تبصره (۱۷) قانون بودجه ۱۳۹۹ کل کشور و به منظور شفافیت بیشتر، تمامی مؤسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد کشور در سطح ملی یا استانی موظف هستند، پرداخت‌های نقدی خود به افراد حقیقی را صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند و در قسمت «بابت» این حواله‌ها کد «شناسه پرداخت» را درج کنند.

عدم رعایت این موارد در پرداخت‌های نقدی بر اساس این قانون، سبب عدم بهره‌مندی مؤسسات خیریه از معافیت مالیاتی در زمینه کمک‌های نقدی پرداختی خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: شناسه پرداخت مربوط به هر کمک نقدی به هر شخص حقیقی، کدی ۲۴ رقمی است که سه رقم نخست آن عدد ۱۱۰ است، ارقام چهارم تا چهاردهم را ارقام شناسه ملی یازده رقمی مؤسسه تشکیل می‌دهد و ارقام پانزدهم تا بیست و چهارم (بدون صفر) شماره تلفن همراه مدیرعامل مؤسسه خیریه خواهد بود.

نمونه‌ای از شناسه پرداخت درج شده در حواله الکترونیک پرداخت کمک نقدی از سوی یکی از مؤسسات خیریه کشور به صورت زیر است:

بر اساس این اطلاعیه، به منظور شناسایی مشکلات احتمالی این فرآیند تا پایان شهریورماه ۱۳۹۹ این رویه به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: چنانچه مؤسسات خیریه با مشکلی در این فرآیند مواجه شوند می‌توانند، مشکلات را برای بررسی و رفع آن به پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.ir اعلام کنند.

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.