حسابان وب

جزییاتی از حمایت‌های مالیاتی برای مشاغل خُرد

0 574
محل تبلیغ شما

معاون سازمان مالیاتی با اشاره به برخی تسهیلات مالیاتی برای مشاغل خُرد، افزود: تسهیلاتی برای پرداخت مالیات مقطوع سال ۹۸ برخی مشاغل اعمال می‌شود.

پندار سیستم

 محمد مسیحی  گفت: بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خُرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آنها در سال ۹۷ تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده برای سال ۹۸ بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.

معاون سازمان امور مالیاتی افزود: برای مشاغلی که مالیات عملکرد سال ۹۷ آنها دو میلیون و پانصد تا پنج میلیون تومان بوده رشد ۴ درصد و بین ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان ۸ درصد و ۱۰ میلیون تومان به بالا ۱۲ درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امسال این امکان نیز در نظر گرفته شده که صاحبان مشاغل بتوانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی نیز نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند. مسیحی گفت: مشاغلی که در سال ۹۷ فروش و درآمد آنها حداکثر ۹۹۰ میلیون تومان است می‌تواند از ظرفیت این تبصره استفاده کنند که شامل صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم قانون مالیات‌های مستقیم و عمدتاً شامل سوپرمارکت‌ها خواربارها نانوایی‌ها املاک و مواردی از این دست هستند.

مسیحی گفت صاحبان این مشاغل می‌توانند در پنج قسمت مساوی این مالیات مقطوع را پرداخت کنند. معاون سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می‌شوند. وی با بیان اینکه این مالیات باید حتما پرداخت شود، گفت: دستورالعمل دقیق آن طی یکی دو روز آینده اعلام می‌شود.

معاون سازمان مالیاتی افزود: خریداران سکه که سکه‌های خود را عرضه می‌کنند و به فروش می‌رسانند باید حتماً نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات متعلق آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ما اطلاعات مربوط به خریداران سکه را در اختیار داریم گفت: عرضه و فروش این سکه‌ها نیز در نهایت برای ما مشخص خواهد شد و مالیات آن را نهایتاً مطالبه خواهیم کرد. به ویژه خریداران سکه با تعداد بالا در صورت پرداخت نکردن مالیات شامل جرایمی می‌شوند که غیرقابل بخشودگی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.