حسابان وب

شرکت‌هایی که برای اولین بار به بورس می‌روند متعرض گذشته مالیاتی آن‌ها نمی‌شویم

0 6,380

حصین حاسب

رئیس امور مالیاتی گفت: به دنبال اجرای طرح جامع مالیاتی و استقرار نظام استاندارد در این بخش هستیم.

 پارسا رئیس امور مالیاتی کشور در برنامه تیتر امشب درباره نظام جامع مالیاتی تصریح کرد: باید تولید و سودی باشد تا بتوان بر آن مالیات محاسبه کرد. ما در این شرایط خاص کشور برای  ارائه اظهارنامه مالیاتی مهلت داده ایم همچنین بخشودگی جرائم مالیاتی را که از مهرماه سال گذشته شروع کردیم از خرداد  تا پایان سال هم ادامه می دهیم.

او افزود: علاوه بر این طبق بخشنامه ابلاغی ، شرکت‌هایی که برای اولین بار به بورس می‌روند متعرض گذشته مالیاتی آن‌ها نمی‌شویم و از این به بعد مالیات آن‌ها حساب می‌شود و فرصتی است تا آنها وارد بورس شوند و فعالیت شفاف داشته باشند.

این مقام مسئول اضافه کرد: طبق مصوبه سران قوا اگر کسی به موقع اصل بدهی مالیاتی خود را پرداخت کند ماهیانه یک و نیم درصد جایزه خوش حسابی دریافت می کند.

پارسا با تاکید بر ایجاد فرهنگ مالیاتی گفت: این سوال نباید پیش بیاید که چرا باید مالیات بدهیم. افراد باید متناسب با ثروت، درآمد و مصرف و سود  در پرداخت هزینه‌های جامعه شریک باشند. اساس اداره مملکت،  پرداخت مالیات است.

رئیس امور مالیاتی کشور در خصوص طرح جامع مالیاتی گفت : به دنبال استقرار نظام مالیاتی استانداردی هستیم که در دنیا حاکم است و همان موقع که مردم خرید انجام می‌دهند همان زمان مالیات آن را پرداخت کنند که به آن نظام مالیاتی هوشمند می گویند.

او افزود: دو گام برای این کار نیاز است نخست اینکه فرایند‌های مالیاتی کشور الکترونیکی شود. گام دوم باید همه اطلاعات و داده‌های اقتصادی دستگاه‌های اجرایی و همه معاملات بر خط در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

پندار سیستم

پارسا تصریح کرد: طراحی پایانه‌های فروشگاهی انجام شده  و امیدواریم تا قبل از پایان دولت بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

این مقام مسئول گفت: اطلاعات و داده‌های اقتصادی دستگاه های مختلف در اختیار سازمان مالیات نیست و همه معاملات کشور که برخی از طریق دستگاه پوز صورت می‌گیرد به سازمان امور مالیاتی وصل نیست.

او افزود: سیستم گذر از مالیات سنتی به هوشمند به خوبی اتفاق افتاده، اما وقتی اطلاعات و داده نباشد نمی‌توان از این ظرفیت استفاده مناسب شود. ندادن اطلاعات و دیتا بازی کردن در زمین دشمن است.

پارسا تاکید کرد:  مدیر دستگاهی که اطلاعات لازم را به سازمان مالیاتی نداده است مسئولیت تضامنی دارد. وقتی به سطح مدیرکل و اجرایی می‌رسد مشکل وجود دارد  تا دو هفته دیگر نام دستگاه‌هایی که همکاری نمی کنند را می‌گویم.

او با اشاره به جرائم این دستگاه ها افزود: بودجه آن‌ها معلق می شود و این دستگاه ها از سوی دادستانی به قوه قضاییه معرفی می‌شوند. با این روال اداری حداکثر تا دو هفته دستگاه ها همکاری می کنند و در غیر این صورت نام دستگاه‌ها را اعلام می‌کنم.

پارسا تاکید کرد: تا مهر ماه امسال شاهد اجرای ورژن جدید نظام مالیاتی کشور خواهیم بود.

رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص اخذ مالیات از خانه های خالی تصریح کرد: مسئول اجرای این طرح وزارت راه و شهرسازی است که سامانه آن را آماده کرده و  اطلاعات لازم را از سازمان های مربوط گرفته است.

او ادامه داد: به محض اینکه سامانه را به ما ارائه بدهند ۱۰ روز بعد برگه مالیاتی مربوط به خانه های خالی را صادر می کنیم.گفته شده این سامانه تا دو هفته آینده تکمیل می شود.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.