جدول مربوط به اطلاعات حساب های بانکی مربوط به فعالیت شغلی/چگونگی تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸

0 1,073

هوفر

پیام متنی سازمان امور مالیاتی به صاحبان مشاغل هنگام تکمیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ ( جدول مربوط به اطلاعات حساب های بانکی مربوط به فعالیت شغلی )

مودی گرامی ، سرجمع گردش تراکنش های بانکی شما در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور می باشد . لذا به منظور جلوگیری از قرار گرفتن در لیست مودیان دارای ریسک بالا در تکمیل اطلاعات این جدول کمال دقت را مبذول فرمائید.
 چگونگی تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸
◾️ برابر آنچه که مصوب شده است بسیاری از صاحبان مشاغل حتی آنهایی که در سنوات گذشته نمی توانستند از مفاد تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م بهره مند شوند ، برای سال ۱۳۹۸ می توانند نسبت به تعیین مالیات سالانه خود به طور مقطوع اقدام نمایند .
◾️دستورالعمل مربوطه در جریان تدوین بوده و از جمله شرایط مسجل آن ، قطعیت مالیات سال قبل ( یعنی ۱۳۹۷ ) می باشد .
◾️عمده اظهارنامه های مالیاتی سال ۹۷ ، رسیدگی شده و برگ های تشخیص آماده ابلاغ می باشد . توصیه می شود با مراجعه به ادارات امور مالیاتی خود ، نسبت به دریافت برگه مالیاتی و قطعیت آن اقدام نمایید .
◾️اگر مالیات سال قبل شما به قطعیت نرسیده باشد ، آنچه که مبنای تعیین مالیات مقطوع سال ۱۳۹۸ قرار خواهد گرفت ، مالیات تشخیصی سال ۱۳۹۷ خواهد بود که یقینا مطلوب بسیاری از مودیان نخواهد بود چرا که نسبت به تعدیل آن برابر ماده ۲۳۸ ق.م.م اقدام نشده است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.