حسابان وب

حقوق کارکنان دولت سال آینده ۱۵ درصد افزایش می‌یابد

0 909

حصین حاسب

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: علی‌رغم اینکه بودجه سال ۹۹، تنها ۸ درصد رشد داشت، اما برای کارکنان دولت افزایش ۱۵ درصدی حقوق در نظر گرفته شده است.


 محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر امروز (دوشنبه، ۲ دی) پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ در موعد قانونی به مجلس تقدیم شد و براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌های تخصصی پیشنهادات خود را درباره این لایحه به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصویب شده است، افزود: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی نیز این لایحه از ۴ محور پیش‌بینی منابع، برآورد هزینه‌ها، سیاست‌ها و اهداف مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع برای سال ۹۹ از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، واگذاری دارایی‌های مالی و درآمد‌ها پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: منابع سال آینده وابستگی چندانی به فروش نفت ندارد و حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان منابع به فروش نفت وابسته است، در حالی که این رقم در سال جاری ۱۵۳ هزار میلیارد تومان بود.

نوبخت با بیان اینکه وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت کمتر از ۱۰ درصد است که ۱۰۰ درصد آن برای طرح‌های عمرانی استفاده می‌شود، اضافه کرد: تمام اعتبارات حاصل از فروش نفت و ۴.۴ میلیارد دلار که از صادرات گاز به‌دست می‌آید، برای اجرای طرح‌های عمرانی استفاده خواهد شد، همچنین ۳۰ هزار میلیارد تومان از سایر منابع برای اجرای طرح‌های عمرانی پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: سال آینده حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان از اوراقی که در سال پیش منتشر شده است، بازخرید می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مصارف سال آینده در سه حوزه هزینه‌های جاری، عمرانی و تملک دارایی توزیع می‌شود که هزینه‌های جاری برای جبران کاهش قدرت خرید استفاده شود، بدین معنا که اعتبارات این بخش برای ارتقاء و بهبود سفره‌های مردم استفاده شود، به همین دلیل علی‌رغم اینکه بودجه سال ۹۹، تنها ۸ درصد رشد داشت، اما برای کارکنان دولت افزایش ۱۵ درصدی حقوق در نظر گرفته شده است.

پندار سیستم

نوبخت ادامه داد: ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ در نظر گرفته شده است، همچنین ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی فرهنگیان و ترمیم حقوق آنان در لایحه بودجه سال آتی پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۳۱ هزار میلیارد تومان تحت عنوان طرح حمایت معیشتی در سال آینده به مردم پرداخت می‌شود، اظهار داشت: ۴۳ هزار میلیارد تومان در قالب یارانه نقدی در سال آینده به مردم پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تخصیص اعتبارات برای ایجاد زیرساخت در سال آینده، گفت: پیش‌بینی شده است ۱۲۲۴ کیلومتر راه‌آهن ساخته شود.

نوبخت اضافه کرد: ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای سال آینده پیش‌بینی شده است، براساس پیش‌بینی‌ها، سال آینده اقتصاد کشور از رکود خارج می‌شود و صندوق‌های بین‌المللی پول و بانک جهانی این ادعا را تأیید کردند.

وی درباره درخواست نمایندگان مبنی بر کاهش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: از آنجایی که این موضوع تاکنون رسماً به دولت اعلام نشده است، در حال حاضر درباره آن نظری نداشته و باید اجزای آن به دقت بررسی شود، مصرف روزانه بنزین به ۹۸ میلیون لیتر در روز رسیده بود که با اصلاح قیمت آن ۲۰ میلیون لیتر کاهش یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در صورتی که طرح نمایندگان درباره کاهش قیمت بنزین، بتواند مصرف بنزین را کاهش دهد و مردم از آن راضی باشند، دولت مخالفتی با آن ندارد، زیرا منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین در اختیار مردم قرار می‌گیرد، اما در حال حاضر هیچ نظری درباره آن نداریم، زیرا تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است.

نوبخت همچنین درباره واقعی بودن اعداد و ارقام موجود در لایحه بودجه سال ۹۹ در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که مجلس بتواند هزینه‌های بودجه را کاهش دهد، سازمان برنامه و بودجه از آن استقبال می‌کند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.