حسابان وب

بانکداری الکترونیک بن بست تخلفات مالی است

0 563

حصین حاسب

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه الکترونیکی شدن عملکرد بانک‌ها تسریع در مراودات مالی را رقم می‌زند، گفت: با توجه به سیستمی شدن امور رصد تخلفات نیز با روش‌های بهتری صورت می‌گیرد.

پندار سیستم


ولی داداشی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با تاکید بر ضرورت پیشگامی شبکه بانکی در الکترونیکی شدن همه امور، گفت: طبق اسناد بالادستی موجود دولت الکترونیک باید در همه بخش ها حاکم شود تا به این ترتیب تخلفات احتمالی کاهش یابد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه الکترونیکی شدن عملکرد بانک‌ها تسریع در مراودات مالی را رقم می‌زند، افزود: با توجه به رشد علم و تکنولوژی در سال های اخیر بانکداری سنتی دیگر پاسخگو نیست.

وی با تاکید بر اینکه امروز کوچک‌ترین تراکنش‌های بانکی در دورترین نقاط کشور از مرکز قابل رصد کردن بوده و این نقطه قوت بانکداری جدید است، تصریح کرد: حرکت همسو با تکنولوژی های روز دنیا در حوزه بانکی حتی می‌تواند در مسیر کم رنگ شدن تحریم‌ها نیز موثر باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه توسعه بانکداری الکترونیک باید همسو با الگوهای جهانی در دستور کار قرار بگیرد، گفت: اکنون بانک‌ها در سراسر دنیا در فکر کاهش شعبات فیزیکی و افزایش خدمات الکترونیکی خود هستند زیرا دیگر نیازی به حضور در شعب وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه هشدارهایی نیز در استفاده از بانکداری الکترونیک باید مدنظر مردم قرار بگیرد، افزود: همانطور که فضای جدید ایجاد شده می‌تواند تسهیل در امور را فراهم کند بی دقتی در آن نیز مستعد بروز برخی کلاهبرداری ها است.

داداشی بر کاهش مفاسد اقتصادی در نتیجه سیستمی شدن امور و کاهش دخالت انسان در فرآیندها خبر داد و تصریح کرد: وقتی امکان رصد ۲۴ ساعته بر امور بانکی فراهم شود به طور حتم آمار تخلفات احتمالی کاهش چشمگیری می‌یابد.

وی با بیان اینکه لازم است در کنار رشد هر روزه تکنولوژی در عرضه امور بانکی آموزش‌های لازم نیز به مشتریان داده شود، گفت: باید با ساخت کلیپ‌های آموزشی و نمایش آن در رسانه ملی یا فضای مجازی سواد عمومی را در خصوص این نوع نوآوری‌ها افزایش داد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیشگامی صورت گرفته در حوزه بانکداری الکترونیک باید در سایر حوزه‌ها نیز دیده شود زیرا کاهش هزینه‌های کشور به این طریق بسیار زیاد خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به عملکرد مطلوب رئیس کل جدید بانک مرکزی، گفت:خوشبختانه اهتمام در مسیر رشد تکنولوژی بانکی نیز مانند تلاش‌های صورت گرفته در مسیر ساماندهی ارزی ستودنی است.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.