حسابان وب

تجدیدنظر در پایه، نرخ و معافیت‌های مالیاتی

0 710
محل تبلیغ شما

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به تجدیدنظر در پایه، نرخ و معافیت‌های مالیاتی، گفت: تمام درآمدهای مالیاتی نصف حقوق و مزایای کارکنان نظام است.

پندار سیستم


امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی امروز شنبه نهم شهریور ماه در نشست هم‌اندیشی وزیر امور اقتصادی و دارایی با فعالان بازار سرمایه، اظهار داشت: در کشور ما سهم مالیات از GDP، ۷ تا ۸ درصد است در حالی‌که این عدد در کشورهای پیشرفته بسیار بالاتر است.
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تمام درآمدهای مالیاتی نصف حقوق و مزایای کارکنان نظام است، گفت: کم بودن درآمدهای مالیاتی ناشی از معافیت‌ها و فرارها و اجتناب‌های مالیاتی است.
پارسا گفت: ۳۵ درصد از اقتصاد کشور همچون بخش کشاورزی، فرهنگ، صادرات، مناطق آزاد و ویژه و … از مالیات معاف است، آن هم یک معافیت کلی که مشخص نیست چگونه است.وی با بیان اینکه ساماندهی معافیت‌های مالیاتی در دستور کار است، افزود: گسترده بودن میزان فرار و اجتناب‌های مالیاتی نیز مشکل دیگر ما است که گاهی افراد برخلاف قانون عمل می‌کنند و گاهی نیز از مفرهای قانون موجود استفاده می‌کنند.
معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: باید با دقت بیشتری در بخش‌های پایه، نرخ و معافیت‌های مالیاتی تجدیدنظر کنیم که البته این موضوع در دستور کار است.پارسا تصریح کرد: قبلا وضع کشور به گونه‌ای بود که کمتر به مالیات پرداخته شد اما هم‌اکنون جایی برای تساهل نیست.
مرجع : مهر


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.