نرم افزارحسابداری صدگان

جزئیات افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان و بازنشستگان

0 1,325

حسابداراپ

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: به حقوق ۵ میلیون نفر شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری باید ۴۰۰ هزار تومان با تبدیل به ضریب اضافه شود و ۱۰ درصد هم جداگانه باید افزوده شود.

پندار سیستم


به گزارش خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به ضد و نقیض گویی‌های مسئولان دولت در خصوص افزایش حقوق‌های سال ۹۸، گفت: حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۸ براساس مصوبه مجلس انجام می‌شود، دو دریف مربوط به حقوق و دستمزد ۳۸.۹ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: به حقوق ۵ میلیون نفر شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری باید ۴۰۰ هزار تومان با تبدیل به ضریب اضافه شود و ۱۰ درصد هم جداگانه باید افزوده شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص علت اعمال ضریب ۱۰ درصدی به حقوق ها، گفت: میزان اعتبار برای اعمال افزایش ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ۵ میلیون نفر در ۱۲ ماه ۲۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود و اعمال ضریب ۱۰ درصد کامل نسبت به حقوق سال ۹۷، اعتباری بالغ بر ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود که مجموع ۳۸.۵ هزار میلیارد تومان آن می‌شود.

افزایش حقوق
وی افزود: اگر چه در مصوبه مجلس گفته شده است تا ۱۰ درصد ضریب افزایش حقوق اعمال شود، اما به دلیل اینکه در ردیف مربوطه به اندازه کافی اعتبار وجود دارد دولت مکلف است ۱۰ درصد را کامل بپردازد؛ بنابراین برای اجرای ۴۰۰ هزار تومان بعلاوه ۱۰ درصد، اعتبار کافی وجود دارد.

صحبت‌هایی که در رابطه با حقوق از طرف برخی مسئولان دولتی بیان می‌شود، جنبه اجرایی ندارد، فقط سوهان روح کارمندان کشوری و لشکری و شاغلین بازنشسته است

این نماینده مجلس با اشاره به قانون همسان سازی حقوق‌ها برای بازنشستگان، عنوان کرد: در افزایش حقوق باید گفت که بازنشستگان از همسان سازی حقوق نیز برخوردارند، یعنی ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر بازنشسته گذاشته شده است تا هماهنگ سازی حقوق اعمال شود.

حاجی بابایی در ادامه این گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، بیان داشت: میانگین اعمال حقوق همسان سازی حقوق بازنشستگان ۱۸۰ هزار تومان خواهد بود.

افزایش حقوق بازنشستگان که از حقوق حداقلی برخوردارند ۶۰ درصد است
وی با بیان اینکه کسانی که بین ۱ میلیون ۲۴۰ هزارتومان تا ۴ میلیون تومان حقوق می‌گیرند از ۴۳ درصد تا ۲۰ درصد افزایش حقوق خواهند داشت، اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری که از حداقل حقوق برخوردارند ۶۰ درصد خواهد بود، چون علاوه بر افزایش ۴۰۰ هزارتومانی، ۱۰ درصد نیز اعمال می‌شود و هم همسان سازی حقوق لحاظ می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: این شرایط از ابتدای فروردین سال ۹۸ قابل اجرا است و دولت نمی‌تواند تحت هیچ شرایطی قانون را تغییر دهد، صحبت‌هایی که در رابطه با حقوق از طرف برخی مسئولان دولتی بیان می‌شود، جنبه اجرایی ندارد، فقط سوهان روح کارمندان کشوری و لشکری و شاغلین بازنشسته است که با فشار سنگین تورم و معیشت و مشکلات زندگی آن‌ها را آزار می‌دهد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.