نرم افزارحسابداری صدگان

کارگران پاره‌وقت و ساعتی عیدی می‌گیرند؟

0 1,082

حسابداراپ

به کلیه کسانی که مشمول قانون کار قرار می‌گیرند، اعم از اینکه قرارداد آن‌ها دائمی، موقت، ساعتی، پاره‌وقت و… باشد، عیدی تعلق می‌گیرد.

پندار سیستم


عیدی مبلغی است که پایان هر ساله به‌عنوان پاداش پایان سال به کلیه کارگران تعلق می‌گیرد.بر این اساس به کلیه کسانی که مشمول قانون کار قرار می‌گیرند اعم از اینکه قرارداد آن‌ها دائمی، موقت، ساعتی، پاره‌وقت و… باشد عیدی تعلق می‌گیرد.
عیدی کارگری معادل ٢ ماه حقوق است به شرطی که از سه برابر حداقل حقوق تجاوز نکند.بر این اساس مزایای رفاهی و انگیزه‌ای از قبیل: کمک‌هزینه مسکن، خواربار و کمک عائله‌مندی، پاداش افزایش تولید و سود سالانه جزو مزد ثابت و مبنا محسوب نمی‌شود.
با استناد به ماده ۱۱ قانون کار و تبصره آن، مدت دوره آزمایشی باید در قرارداد کار مشخص شود، برای کارگران ساده و نیمه ماهر یک ماه، برای کارگران ماهر و دارای تخصص سطح بالا سه ماه تعیین شده است.مستند به همین قانون چنانچه قطع رابطه کاری از جانب کارفرما باشد وی ملزم به پرداخت حقوق تمام دوره خواهد بود و در صورتی که قطع رابطه کاری از جانب کارگر باشد کارگر مستحق دریافت حقوق مدت انجام کار است.همچنین کارگران در دوره آزمایشی مشمول دریافت کلیه حقوق و مزایای قانونی نیز هستند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.