نرم افزارحسابداری صدگان

افزایش پلکانی مالیات مشمول حقوق‌های بالا می‌شود

0 974

حسابداراپ

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به افزایش حقوق در سال ٩٨ ، گفت: تناسب‌هایی برای پرداخت مالیات در نظر گرفته شده و دولت نیز باید فرارهای مالیاتی کلان را شناسایی کند.

پندار سیستم


محمدرضا پورابراهیمی در گفتگوی خبرنگار ایبِنا با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ٩٨ و برخی اظهارنظرها در خصوص کاهش مقرری این اقشار به نسبت تورم و مالیات‌ها در سال آتی، گفت: طبیعتاً نمی توان کاهش حقوق در سال ٩٨ به نسبت سال ٩٧ را پذیرفت و طبق پیشنهادات افزایش ٢٠ درصدی حقوق شامل همه خواهد شد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشنهادات بسیاری در رابطه با افزایش حقوق در مجلس مطرح شد، افزود: اینکه گفته می‌شود با افزایش سقف دریافت مالیات حقوق دریافتی افراد به نسبت سال ٩٧ تغییری نخواهد کرد صحت ندارد زیرا حقوق های کمتر از ٣ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه حقوق های مختلف به تناسب نسبت به پرداخت مالیات اقدام خواهند کرد، تصریح کرد: تناسب هایی برای پرداخت مالیات در نظر گرفته شده است.

پور ابراهیمی با بیان اینکه دریافت مالیات نیز همچون حقوق به صورت پلکانی خواهد بود، گفت:  افزایش حقوق برای گروه های حقوقی پایین در تمامی مراحل پیشنهاد و همچنین تصویب نهایی مدنظر بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت معیشت مردم با توجه به وضعیت تورم، افزود: ارایه پیشنهاد اختصاص اعتبار ماهانه به هر خانوار در راستای تقویت معیشت بود از این رو دولت نیز پیشنهاداتی از این دست را باید اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: مهم ترین اقدام در شرایط فعلی توانمند سازی اقشار ضعیف و در کنار آن جلوگیری از فرازهای مالیاتی کلان است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید بتواند با بهبود وضعیت اقتصادی اقشار ضعیف جامعه را یاری کرده تا ادامه زندگی برای آن ها ممکن شود.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.