نرم افزارحسابداری صدگان

ارزشمندترین اسکناس جهان معرفی شد

0 966

حسابداراپ

علت انتشار این اسکناس به محبوبیت استفاده از پول نقد در فرهنگ سوئیسی‌ها است.

پندار سیستم


بانک ملی سوئیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این اسکناس‌ها از سیزدهم ماه جاری میلادی در دسترس خواهد بود؛ این در حالی است که دیگر بانک‌های مرکزی در حال کنار گذاشتن اسکناس‌های با ارزش بالای خود به دلیل استفاده آن‌ها در پولشویی و فعالیت‌های مجرمانه هستند.

بانک مرکزی سوئیس از اسکانس‌های جدید ۱۰۰۰ فرانکی که معادل تقریبا ۱۰۰۰ دلار ارزش دارد، رونمایی کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، بانک مرکزی سوئیس از اسکناس جدید ۱۰۰۰ فرانکی خود که معادل ۹۹۸.۹۰ دلار ارزش دارد رونمایی کرد که یکی از ارزشمندترین اسکناس جهان شناخته می‌شود.

علت انتشار این اسکناس به محبوبیت استفاده از پول نقد در فرهنگ سوئیسی‌ها است. بانک ملی سوئیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این اسکناس‌ها از سیزدهم ماه جاری میلادی در دسترس خواهد بود؛ این در حالی است که دیگر بانک‌های مرکزی در حال کنار گذاشتن اسکناس‌های با ارزش بالای خود به دلیل استفاده آن‌ها در پولشویی و فعالیت‌های مجرمانه هستند.

البته از ماه ژانویه سال جاری میلادی ۱۷ بانک از ۱۹ بانک مرکزی منطقه یورو انتشار اسکناس‌های ۵۰۰ یورویی را متوقف کردند. بانک مرکزی سوئیس اعلام کرد نشانه‌ای وجود ندارد که مجرمین از اسکناس‌های ۱۰۰۰ فرانکی بیشتر از اسکناس‌های دیگر استفاده کنند.

بانک ملی سوئیس که همان بانک مرکزی این کشور است اعلام کرد اسکناس‌های فعلی مناسب و مطابق با آنچه که مردم می‌خواهند است و انتشار اسکناس ۱۰۰۰ فرانکی برای بانک ملی سوئیس اهمیت دارد.

ارزشمندترین اسکناس جهان معرفی شدند
این اسکناس جدید برای پرداخت‌های بالا و همچنین ذخیره دارایی استفاده می‌شود. پول نقد همچنان در سوئیس بسیار محبوب است. بانک مرکزی سوئیس اعلام کرد در حدود ۴۷ میلیون قطعه اسکناس ۱۰۰۰ فرانکی در چرخه پولی وجود دارد که ۱۰.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد و ۶۲ درصد از ارزش تمام اسکناس‌های سوئیسی را تشکیل می‌دهد. امنیت اسکناس‌های جدید ۱۰۰۰ فرانکی بسیار بالا است و جعل آن تقریبا غیر ممکن است.

در سال‌های اخیر اسکناس‌های ۱۰۰۰ فرانکی توسط افرادی که خواهان نرخ بهره منفی بودند، استفاده می‌شود. بهره منفی به معنی آن است که اگر افراد پول خود را در زیر تشک مخفی کنند، ارزش آن کسر نمی‌شود. بر پایه این گزارش، گفته می‌شود از این اسکناس‌های ۱۰۰۰ فرانکی می‌توان برای فرار احتمالی مالیاتی استفاده کرد که مقامات و قانونگذاران سوئیسی در این رابطه باید هوشیار باشند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.