نرم افزارحسابداری صدگان

مصوبه جدید مالیاتی مجلس/ اعلام تعطیلی واحدها ظرف ۱۰ روز

0 854

حسابداراپ

نمایندگان مجلس امروز در مصوبه ای مودیان مالیاتی را موظف کردند که ظرف مدت ۱۰ روز تعطیلی واحد کسب و کار خود را به سازمان مالیاتی اعلام کنند.

پندار سیستم


نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۸ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان با ماده (۱۳) با ۱۳۸ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (۱۳) آمده است: در صورتی که به هر دلیل اعم از تعطیلی (موقت یا دائم) و یا انحلال واحد کسب و کار، بهره برداری از پایانه فروشگاهی به طور موقت یا دائم متوقف شود، اشخاص مشمول مکلفند مراتب را ظرف مدت ده روز از توقف بهره‌برداری از طریق کارپوشه خود در سامانه مؤدیان حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی اعلام نمایند.

در تبصره تأکید شده است: در مواردی که تعطیلی واحد کسبی به حکم مراجع قانونی ذی‌ربط باشد و یا در موارد قوه قهریه یا بروز حوادث غیرمترقبه که مبتنی بر علل و جهاتی خارج از اراده اشخاص مشمول باشد و بر اثر آن اطلاع به سازمان ممکن نباشد، اشخاص مشمول تا رفع موانع قهریه مذکور از رعایت مهلت زمانی مقرر در این ماده مستثنی هستند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.