ACCPress.com – تازه های حسابداری

معافیت بیشتر مالیاتی در ازای استخدام کارگر

رئیس سازمان مالیاتی گفت: آن دسته از واحدهای تولیدی که بیش از ۵۰ نیروی انسانی دارند اگر در دوره معافیت مالیاتی خود اشتغال بیشتری را ایجادکنند از معافیت مالیاتی بیشتری برخوردار خواهند شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید کامل تقوی نژاد امروز با حضور در مراسم روز صنعت و معدن با اشاره به اینکه شرایط برجام و رشد اقتصادی ۱۲٫۵ درصدی کشور در سال ٩۵ باعث شده تا دولت برنامه ریزی ویژه ای برای حمایت از تولید داشته باشد، اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار، اصلاح قوانین و رفع قوانین زائد و ثبات اقتصادی فضا را برای توسعه بیشتر اقتصاد فراهم می آورد.

وی افزود: در بخش نظام مالیاتی فعالیت های معدنی در مناطق محروم مالیات صفر درصدی دارند. در مناطق کمتر توسعه یافته هم معافیت مالیاتی تا ۱۰ سال و برای سایر مناطق تا ۵ سال برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است. همچنین آن دسته از واحدهای تولیدی که بیش از ۵۰ نیروی انسانی دارند اگر در دوره معافیت مالیاتی خود اشتغال بیشتری را تولید کنند از معافیت مالیاتی بیشتری برخوردار خواهند شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تولیدکنندگان در مشارکت خارجی خود به ازای هر ۵ درصد همکاری از ۱۰ درصد تخفیف مالیاتی استفاده خواهند کرد، گفت: در سال ٩۵ حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان استرداد مالیاتی از بخش تولید دریافت شده است.

وی اضافه کرد: در لایحه اصلاح نرخ مالیاتی که فردا در مجلس بررسی می شود عنوان کرده ایم هر واحد به ازای پژوهش از ۵ درصد معافیت مالیاتی برخوردار شود.

تقوی نژاد در خصوص انتقادات مطرح شده مبنی بر اخذ مالیات بر ارزش افزوده، اظهارداشت: برخی این انتقادات را آگاهانه مطرح می کنند عده ای دیگر هم تعاملاتی با سازمان نداشته و همین امر باعث شده تا انتقاداتی نسبت به این موضوع داشته باشند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر استرداد مالیاتی و تغییر در نرخ ها در دست اقدام است، گفت: ۱۵ مجوز زائد مالیاتی را رفع کرده ایم. همچنین ۴۶ بخشنامه ماد ١٨۶ قانون مالیاتی هم اصلاح و به یک بخشنامه تبدیل شده است.نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۲۱ تیر ۱۳۹۷
 • بدون نظر
 • آمار : 464 بازدید
 • ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: