حسابان وب

در تیر ماه بازدهی کدام بازارها بیشتر است؟

0 636
آکادمی محسن قاسمی

آمارها نشان می‌دهد در تیر ماه چهار سال گذشته هرچند نوسان بازارهای طلا و دلار همواره مثبت نبوده اما بازار سهام همواره بازدهی مثبت داشته است.


چند روز بیشتر به آغاز تیر ماه نمانده، کدام بازار‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند در این ماه عملکرد بهتری از خود نشان دهند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق آمارهای شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران بازار سهام در تیر ماه چهار سال اخیر همواره بازدهی مثبت داشته است.

بازار سهام در تیرماه سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ به ترتیب با افزایش ۲٫۲، ۵٫۲، ۲٫۳ و ۲٫۵ درصدی شاخص کل بورس اوراق بهادار همراه بوده است. طی تیر ماه چهار سال اخیر شاخص کل بازار سهام در تیر ماه سال ۱۳۹۴ بیشترین افزایش را داشته است، به طوری که شاخص کل بورس با ۵٫۲ درصد افزایش از ۶۴٫۲ هزار واحد در اوایل تیر ماه به ۶۷٫۶ هزار واحد در اواخر تیر ماه رسیده است.

فینتو

بازار طلا در تیر ماه چهار سال اخیر دارای نوسان بوده به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار در تیر ماه سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به ترتیب ۲٫۲ و ۴٫۷ درصد کاهش قیمت داشته است.

قیمت طلای ۱۸ عیار در تیر ماه سال ۱۳۹۵ با ۵٫۸ درصد افزایش از ۱۰۴ هزار تومان در اوایل این ماه به ۱۱۰ هزار تومان در اواخر این ماه رسید و بیشترین بازدهی را در تیر ماه چهار سال اخیر داشت، اما در تیر ماه سال گذشته قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار بدون تغییر باقی ماند.

همچنین بازار دلار در تیر ماه دو سال اخیر با رشدی حدود یک درصد همراه بوده است. قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد در تیر ماه سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به ترتیب با ۱٫۲ و یک درصد افزایش قیمت همراه بوده است.

قیمت دلار در تیر ماه سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ بازدهی منفی داشته به طوری که هر دلار آمریکا در بازار آزاد در دوره‌های مذکور به ترتیب با ۱٫۸ و ۰٫۷ درصد کاهش قیمت مواجه بوده است.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.