ACCPress.com – تازه های حسابداری

خریداران انبوه سکه و ارز باید مالیات بدهند

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: برخی افراد که اقدام به خرید انبوه سکه و ارز کرده اند، شناسایی شده و اطلاعات آنان برای دریافت مالیات در حال پایش است.


«محمد مسیحی» روز یکشنبه در حاشیه کارگروه مالیاتی فعالان اقتصادی لرستان در جمع خبرنگاران افزود: مطالبه مالیات از این افراد که به صورت انبوه سکه و ارز خریداری کرده اند از اولویت ها و برنامه های جدی سازمان امور مالیاتی است. وی با بیان اینکه بخش عمده ای از هزینه های جاری از محل وصول مالیات تامین می شود، اظهار داشت: سال گذشته برای نخستین بار درآمدهای مالیاتی از درآمد نفت بیشتر شد. معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی، شفاف سازی را اولویت سازمان امور مالیاتی اعلام و تاکید کرد که باید اخذ مالیات عادلانه و منصفانه باشد.

** بیش از چهار هزار شرکت صوری و کاغذی با فرار مالیاتی شناسایی شد 
مسیحی گفت: فرار مالیاتی را نمی توان در بخش خاصی متمرکز دانست اما در سال های گذشته شرکت های صوری و دارندگان کارت های بازرگانی یکبار مصرف فرار مالیاتی داشته اند. وی افزود: در این راستا، تصمیم هایی گرفته شده و کارگروه مبارزه با فساد مالیاتی برای مطالبه مالیات از صاحبان کارت بازرگانی فعال شده است. معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: بیش از چهار هزار شرکت صوری و کاغذی که سال های متمادی نقش نادرستی در اقتصاد کشور داشته اند، شناسایی و با آنان برخورد و اقامه دعوی شده است.

** دامنه فرار مالیاتی کشور بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است 
وی دامنه فرار مالیاتی کشور را بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تخمین زد و گفت: بیش از ۴۰ درصد اقتصاد کشور از مالیات معاف است که این موجب فشار مضاعف بر سایر قسمت ها می شود. مسیحی افزود: مبارزه بی امان با فرار مالیاتی در دستور کار است تا فشار کمتری به واحدهای تولیدی شناسنامه دار وارد شود. معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: اکنون لایحه اصلاح و دایمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی به مرحله نهایی رسیده است. وی یاد آور شد: این قانون فرآیند انتقال بار مالی از تولید به مصرف کننده نهایی را آسان می کند و برخورداری سبد خانوار از معافیت بیشتر از سایر مزیت های آن است.

مرجع : ایرنا


نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۳۱ تیر ۱۳۹۷
 • يك نظر
 • آمار : 505 بازدید
 • رضا در ساعت ۱۱:۰۵ ق٫ظ - گفته است:
  تاریخ: مرداد ۱۳۹۷

  آقای مسیحی شما معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امورمالیاتی هستید و متاسفانه نمی دانید ، خرید کالا قانونا مالیات ندارد . بهتر است اگر قانون مالیات بر ارزش افزوده را مطالعه نکردید حتما حداقل یکبار نگاهی بیاندازید . ۹% مالیات از طلا که کالای سرمایه ای و غیر قابل مصرف است دریافت می کنید و ازقضا خود این قانون باعث قاچاق بوده است . چرا که مجاری قانونی ناآگاهانه درک درستی ازفضای اقتصادی سالم ندارد . ومتاسفانه مدتها است که قرار است قانون اصلاح شود و لی دریغ که مجریان کارگروه تشکیل می دهند خود سخنرانی می کنند خودشان برای خودشان کف می زنند وحرف فعالان اقتصادی را نه می فهمند ونه می شنوند.

  [پاسخ]

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: