ACCPress.com – تازه های حسابداری

توصیه صندوق بین‌المللی پول به ایران

 • دسته بندی: اخبار برگزیده, اخبار مجامع حرفه اي

دولت ایران نیاز دارد تا اصلاحات اقتصادی را با سرعت بیشتری اجرا کند که یکی از آنها با توجه به تصمیم احتمالی دونالد ترامپ – رییس‌جمهور امریکا – برای ترک توافق اتمی سال ۲۰۱۵، اصلاحات ساختاری و اساسی در سیستم بانکی این کشور است.


یکی از مدیران ارشد صندوق بین‌المللی پول از سیاستگذاران ایرانی خواست به اصلاح سیستم بانکی که با رویه فعلی، استقراض شرکت‌های کوچک و متوسط را دشوار کرده است، بپردازند.

به گزارش ایسنا، جهاد آزور، مدیر منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول گفت: دولت ایران نیاز دارد تا اصلاحات اقتصادی را با سرعت بیشتری اجرا کند که یکی از آنها با توجه به تصمیم احتمالی دونالد ترامپ – رییس‌جمهور امریکا – برای ترک توافق اتمی سال ۲۰۱۵، اصلاحات ساختاری و اساسی در سیستم بانکی این کشور است.

وی در جریان مصاحبه‌ای گفت: این احتمال که امریکا از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد باعث ایجاد بلاتکلیفی می‌شود و برای از بین بردن این بلاتکلیفی و ثبات بخشیدن به بازار باید کارهایی انجام داد. ترامپ تا دوازدهم ماه میلادی کنونی فرصت دارد در خصوص ترک توافق هسته‌ای تصمیم بگیرد. مقامات ایرانی اخیرا اقدام به یکسان‌سازی نرخ ارز کرده‌اند و همچنین بانک مرکزی عرضه ارز را در زمان کنونی متوقف و انتقال ارز توسط صرافی‌ها از طریق سیستم حواله را ممنوع کرده است.

آزور با حمایت از این اقدامات گفت: یکسان‌سازی نرخ ارز به حذف تحریفات بازار و بهبود رقابت‌پذیری کمک می‌کند و به تدریج کسری بودجه ایران که طبق تخمین‌های صندوق به ٢,٧ درصد از تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۱۷ رسیده است را کاهش می‌دهد و به اقتصاد کمک می‌کند تنظیم شود.

وی اظهار کرد: صندوق بین‌المللی پول بارها از دولت ایران خواسته است نهادهای وام‌دهنده را بازسازی و سرمایه آنها را افزایش دهد. اگر می‌خواهید سطح رشد خود را افزایش دهید باید دسترسی به منابع مالی را بهبود دهید و این امر مستلزم سیستم بانکی خوب است. باید قیمت‌ها سطح خاصی از ثابت را نشان دهند و بخش خصوصی امکان یابد به سرمایه‌گذاری علاقه‌مند شود.نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها:
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • بدون نظر
 • آمار : 1,427 بازدید
 • ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: