حسابان وب

بیش از ۱۸۰ شرکت زیان ده زیرتا مهر امسال تعیین تکلیف می‌شوند.

1 456

حسابداراپ

علی سر زعیم، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: بیش از ۱۸۰ شرکت زیان ده زیر مجموعه وزارت کار تا مهر امسال تعیین تکلیف می‌شوند.


علی سرزعیم گفت: این اقدام در راستای طرح دو ساله ساماندهی شرکت‌های زیر مجموعه این وزارتخانه در حال انجام است و در مرحله اول ۱۱۸ شرکت شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) و ۶۸شرکت صندوق بازنشستگی در فهرست بررسی قرار دارند.

محل تبلیغ شما

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در طرح تعیین تکلیف، شرکت‌های زیان ده منحل یا در شرکت‌های متشابه سود ده ادغام می‌شوند. به گفته وی طرح واگذاری شرکت‌های وابسته شستا نیز به‌طور جدی درحال پیگیری است و تاکنون برای بیش از ۶۰ شرکت مشتری با آورده نقدی وجود دارد که بر اساس همین قیمت‌ها ارزش‌گذاری خواهد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از حذف ۱۰۰ سمت هیأت مدیره شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه خبر داد و گفت: هم‌اکنون بار مالی پرداخت حقوق این افراد حذف و از تخلفاتی که عموماً در شرکت‌های خرد صورت می‌گرفت جلوگیری شده است. سر زعیم سیاست کلی این وزارتخانه در خصوص شرکت‌های تابعه را تا دو سال آینده کاهش سطح سهامداری تا زیر ۴۰ درصد عنوان کرد و افزود: برای واگذاری این شرکت‌ها به‌دنبال سرمایه‌گذار داخلی و خارجی واجد شرایط هستیم.1 نظر
  1. علیرضا سیاح زاده می گوید

    سلام
    آیا ایشان می توانند گزارشی ارائه کنند که آیا زیان ده بودن شرکتهای مذکور بابت چه موضوعاتی است ؟ سوء مدیریت ، فقدان تکنولوژی بروز ، تحریم ها و شرایط محیطی ، کمبود نقدینگی ، مشکلات مربوط به ساختار سهامداری ، مشکلات مربوط به فضای کسب و کار و …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.