حسابان وب

مجوز مجلس به دولت برای بررسی حساب‌های بانکی

0 607
محل تبلیغ شما

کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پس از بررسی لایحه بودجه سال آینده، مجوز بررسی حساب‌های بانکی در راستای حذف یارانه غیرنیازمندان را به دولت داد.


به گزارش خبرآنلاین، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در رابطه با تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آینده، به دولت اجازه داده شده است در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و نیز معطوف کردن پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای نیازمند، در سال ۱۳۹۷ از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تا مبلغ ۳۷ هزار میلیارد تومان را هزینه کند.

به این ترتیب، دولت موظف است نسبت به حذف یارانه خانوارهای پردرآمد در طول ۳ ماه اول سال ۱۳۹۷ به صورت تدریجی اقدام کند. افرادی که مایل به بررسی تراکنش‌های مالی خود و آزمون وصع آنها توسط دولت نیستند، می‌توانند از دریافت یارانه اعلام انصراف کنند.

در عین حال، در صورتی که خانوارها نسبت به حذف یارانه خود معترض باشند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است حداکثر ظرف یک ماه موضوع را بررسی و در صورت استحقاق، نسبت به برقراری یارانه آنها اقدام کند.

پندار سیستم

به این ترتیب، مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی و سازمان بهزیستی اختصاص می‌یابد.

مجوز مجلس به دولت برای بررسی حساب‌های بانکی

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، وزارت نفت از طریق شركت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شركت ملی گاز ایران موظف است كلیه وجوه عمومی از جمله درآمد حاصل از فروش داخلی ۵ فرآورده نفتی اصلی، سوخت هوایی و گاز طبیعی را از ابتدای سال ۱۳۹۷ به حساب متمركز ریالی و ارزی به نام خزانه‌داری كل كشور كه تحت عنوان تمركز وجوه درآمد شركت نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود، واریز کند. خزانه داری كل كشور ، ماهانه سهم هدفمندی یارانه ها مربوط به شركت‌های مذكور را با اولویت نسبت به سایر تكالیف، از حساب‌های فوق برداشت می‌کند. عدم اجرای این بند در حكم تصرف غیر قانونی در وجوه و اموال دولتی یا عمومی است.

بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران موظف است به گونه ای عمل کند كه شركت ملی گاز ایران و شركت‌های گاز استانی و همچنین شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از ابتدای سال ۱۳۹۷ به صورت برخط، اطلاعات پرداخت مربوط به كلیه مشتركین را در اختیار داشته باشند.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.