وصول ۵ هزار میلیارد تومان مالیات با بررسی تراکنش‌های بانکی

0 39

پورابراهیمی با بیان اینکه سازمان مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی، ۵ هزار میلیارد تومان مالیات وصول کرده است، گفت: این میزان مالیات، مربوط به اشخاصی است که تاکنون یک ریال مالیات پرداخت نکرده اند.


به گزارش  خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، درخصوص افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال ۹۷ اظهار کرد:  باوجود آنکه شرایط رکودی در اقتصاد کشور، درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده روند رو به رشدی دارد، اما این موضوع به معنی افزایش نرخ مالیات نیست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بخشی از افزایش درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده، مربوط به مهار فرارهای مالیاتی است تا با انجام این مهم، درآمد حاصل شود.

پورابراهیمی در ادامه افزود: سازمان مالیاتی در بررسی چند مورد پرونده مالیاتی در ماه های ابتدایی سال ۹۶ و با بررسی تراکنش های بانکی،۵هزار میلیارد تومان مالیات وصول کرده که  این میزان مالیات مربوط به اشخاصی است تاکنون یک ریال مالیات پرداخت نکرده اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد: روند شناسایی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی بصورت جدی آغاز شده و دولت قصد دارد انجام این مهم را در سال آینده ادامه دهد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه یادآور شد: پیش بینی می شود معادل ۴۰ الی ۵۰ درصد میزان مالیات قابل وصول مربوط به فرار مالیات در اقتصاد کشور بوده که این موضوع بیانگر این است افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه به معنی رشد نرخ مالیات کشور نیست و به مفهوم افزایش فشار مالیاتی واحدهای اقتصادی و کارمندان نیست بلکه تلاش می شود با سیستم های جامع اقتصادی از فرار مالیاتی جلوگیری شود. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.