نرم افزارحسابداری صدگان

نهنگ‌های بیت کوین ۴۰ درصد بازار را در دست دارند

0 607

حسابداراپ

نهنگ های بیت کوین یا آن دسته از کسانی که مالک تعداد قابل توجهی بیت کوین هستند، در حدود ۴۰ درصد بازار این ارز رمزنگار را در اختیار دارند و می توانند قیمت ها را به نفع خود دستکاری کنند.

پندار سیستم


به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از بلومبرگ انگلیسی، «آرون برون» مدیر عامل و رییس سابق مرکز تحقیق بازارهای مالی در مدیریت سرمایه «ای کیو آر» آمریکا گفت: در حدود ۴۰ درصد از بازار بیت کوین فقط متعلق به یکهزار نفر کاربر این ارز مجازی است که هر کدام از آنها ممکن است قصد فروش نیمی از دارایی های خود را داشته باشند.

در واقع آن دسته از کسانی که دارای مقادیر زیادی بیت کوین هستند در این بازار ارز رمزنگار به عنوان «نهنگ» شناخته می شوند و بسیاری از آنها سال ها است که همدیگر را می شناسند و می توانند برای ایجاد تحریک بازار این ارز رمزنگار گروهی را با یکدیگر ایجاد کنند.

رگولاتورها تاکنون در مورد تجارت با بیت کوین کند عمل کرده اند و بسیاری از قوانین در این حوزه همچنان شفاف نیست. به طور کلی اگر تاجرین با ایجاد فشار در بازار قیمت را افزایش دهند و در فضای سایبر هم شایع ایجاد کنند، یک نوع کلاهبرداری است. اخیرا صرافی ارز رمزنگار «بیت رکس» به کاربران خود هشدار داده که در صورت ایجاد یک گروه برای بالابردن قیمت آن، ارزهای آنها را به حالت تعلیق در می آورد.

همچنین به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، افزایش بی رویه قیمت بیت کوین به دلیل نوپا بودن بازار آن و طبیعت ریسک پذیری دارایی های آن است. بر پایه این گزارش، ۱۰۰ مالک بزرگ بیت کوین ۱۷.۳ درصد از مجموع کل بازار بیت کوین را به خود اختصاص داده اند.

در ماه گذشته میلادی فقط یکی از دارندگان بیت کوین، تعداد ۲۵ هزار واحد از این ارز را به ارزش تقریبا ۱۵۳ میلیون دلار جابجا کرده بود.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.