حسابان وب

برنامه‌ای برای فراخوان جدید گروه‌های مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست

0 483

حصین حاسب

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در هشت ماه امسال ۳۳ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده وصول شد.


محمد مسیحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه گفته می‌شود دولت قصد دارد لایحه اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده را از مجلس پس بگیرد و نهایت قانون فعلی با اصلاحاتی در مجلس تصویب شود، اظهار داشت: نشست‌هایی طی روزهای گذشته با گروه‌های مختلف اقتصادی و نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس در اتاق بازرگانی برگزار شد. همزمان لایحه مزبور در کمیسیون‌های فرعی کمیسیون اقتصادی مجلس در حال رسیدگی است.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اسفند سال ۹۵ به مجلس ارائه شد، گفت: مواد آن در کمیسیون اقتصادی مطرح شده و مرتب در جلسات این کمیسیون شرکت می‌کنیم و همچنان در دستورکار مجلس بوده و همچنین لایحه در کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت نیز بررسی شده است.

پندار سیستم

وی تأکید کرد: تاکنون بحثی مبنی بر بازپس‌گیری لایحه مالیات بر ارزش افزوده مطرح نیست، اما قانون کنونی به لحاظ درآمدی، تجربه و شفاف‌سازی بسیار تأثیرگذار است. لازمه آن تأمل و دقت بیشتر برای بررسی با حضور ذی‌نفعان اقتصادی است.

مسیحی افزود: رئیس مجلس در یک برنامه تلویزیونی گفت، بررسی لایحه صندوق مکانیزه فروش نهایی و کار لایحه اصلاح ارزش افزوده انجام شده در اولویت مجلس خواهد بود.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی در مورد درآمد مالیاتی هشت ماهه گفت: این درآمدها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد دارد و بالغ بر ۲۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات وصول شده و ۱۱ هزار میلیارد تومان نیز عوارض بوده که در مجموع ۳۳ هزار میلیارد تومان دریافت شده است.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی برنامه‌ای برای فراخوان جدید گروه‌های مشمول مالیات بر ارزش افزوده ندارد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.