حسابان وب

ایجاد تغییراتی در روال بازرسی از دفاتر قانونی

0 344

هوفر

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی از ایجاد تغییراتی در روال بازرسی از دفاتر قانونی خبر داد و گفت: بازرسی از دفاتر قانونی که تا کنون توسط موسسه حسابرسی تأمین اجتماعی انجام می شد با محوریت ادارات کل و شعب تأمین اجتماعی انجام خواهد شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمدحسن زدا در جلسه ای با مدیران و کارشناسان حوزه بازرسی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: وضعیت فعلی بازرسی از دفاتر قانونی با انتقاداتی از سوی مجامع کارفرمایی مواجه شده است و بر همین اساس تصمیم گرفتیم که اصلاحاتی در روند این کار انجام داده و نقش ادارات کل و شعب تأمین اجتماعی را در این حوزه تقویت کنیم.

حسابان وب

وی افزود: برای حل این موضوع از دو سال پیش برنامه ریزی صورت گرفته و کار اساسی در حال انجام است. با توجه به اعتمادی که به پرسنل سازمان وجود دارد، این موضوع با نظارت بیشتر همکاران سازمان تأمین اجتماعی انجام خواهد شد.

علی اشراقی، معاون بازرسی دفاتر قانونی اداره کل وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: با توجه به واگذاری بخشی از وظایف مربوط به بازرسی از دفاتر قانونی به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی اقدامات مورد نیاز برای این کار و اصلاح تشکیلات اداری در حال انجام است.

وی ادامه داد: با تکمیل این کار مدیریت امور مربوط به بازرسی از دفاتر قانونی به ادارات کل تامین اجتماعی منتقل می شود و کارپذیران مختلف از جمله موسسه حسابرسی تأمین اجتماعی، کارگزاری های تامین اجتماعی و سایر موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابرسان با نظارت ادارات کل تأمین اجتماعی پرونده های حسابرسی را پیگیری خواهند کرد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.