حسابان وب

کد رهگیری تضمین کننده سلامت معاملات

0 693

حصین حاسب

کارشناس مسکن گفت:استفاده از کد رهگیری ضمن تضمین سلامت معامله ،ثبت و اعتبار آن در بین مردم ؛ابزاری مستدل جهت ارائه به اداره مالیات جهت نوع عملکرد آن واحد صنفی است.


پیمان بغدادی کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:کد رهگیری، که تضمین صحت آن همان کد پستی مرتبط به آدرس دقیق مورد معامله است،متصل به اداره پست بوده و به محض وارد کردن کد پستی در سیستم مربوط به کد رهگیری، آدرس آن محل در سیستم نشان داده می شود.از این رو چنان چه مشاور املاک به این شکل که دستورالعمل آن هم برهمین منوال است عمل کند می تواند کد رهگیری صحیح را دریافت و به طرفین معامله تسلیم بدارد.

وی ادامه داد:کد پستی مذکور تا زمانی که معامله مربوط به آن در دفترخانه ثبت نشود ،غیر قابل ثبت مجدد می باشد و نکته مهم اینجاست که چنانچه کد پستی به درستی در سیستم ثبت شود از ضمانت کافی برخوردار بوده و دیگر قابل معامله نیست .

پندار سیستم

کارشناس مسکن بیان کرد: هزینه کد رهگیری برای اجاره نامه ها ۱۰۰۰ تومان ،برای مبایعه نامه ۴۰۰۰ تومان است و به هیچ وجه هزینه زیادی برای دفاتر املاک ندارد.

بغدادی افزود:درضمن کد رهگیری طی رای دیوان عدالت اداری با توجه به نبود تطابق با قانون تسهیل ،جهت ارائه به اداره مالیات حذف شد. ولی مشاوران املاک موظف به صدور دقیق کد رهگیری جهت شفاف سازی و تضمین معاملات هستند .

وی در پایان گفت:باید اذعان کرد استفاده از کد رهگیری ضمن تضمین سلامت معامله ،ثبت و اعتبار آن در بین مردم می تواند ابزاری مستدل جهت ارائه به اداره مالیات جهت نوع عملکرد آن واحد صنفی باشد.همچنین می تواند بهترین ابزار جهت ثبت معاملات باشد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.