نرم افزارحسابداری صدگان

مودیان مراقب شگردهای متقلبانه و مجرمانه کلاهبرداران باشند

1 500

حسابداراپ

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای، خواستار هوشیاری مودیان مالیاتی در مقابل شگردهای متقلبانه و مجرمانه کلاهبرداران شد.

پندار سیستمبه گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، در این اطلاعیه آمده است: طبق گزارش های واصله به این سازمان، علیرغم تلاش های پیشگیرانه حراست سازمان امورمالیاتی کشور به منظور جلوگیری از اقدامات مجرمانه افراد سودجو که در پاره ای موارد اقدام به کلاهبرداری از طرق مختلف می نمایند، متاسفانه باز شاهد سوء استفاده برخی افراد سودجو و فرصت طلب در پوشش مامور مالیاتی یا نماینده هیات حل اختلاف و عنوان های مشابه بوده ایم. این افراد سودجو ضمن اظهار و ادعای نیاز مالی برای تامین هزینه‎های درمان همسر و فرزند و ارایه شماره کارت یا حساب بانکی، مبالغی را از مودیان دریافت داشته اندکه لازم است مودیان محترم مالیاتی در مقابل این افراد هوشیاری لازم را داشته باشند.
در ادامه این اطلاعیه، با بیان اینکه در مواردی مشاهده شده که در تازه ترین شگرد، این متقلبین و سودجویان به عنوان مشاور، واسطه حل و فصل اختلافات مالیاتی و … با سوء استفاده از عدم آگاهی مودیان و مراجعان محترم سازمان امور مالیاتی با ادعای تسهیل در انجام امور مالیاتی، اخذ تخفیف های گوناگون و بخشودگی جرایم مالیاتی، امکان تعدیل مالیات متعلقه، دخل و تصرف در آرای هیات حل اختلاف و سایر موضوعات ، اقدام به جلب اعتماد ایشان نموده، و با ارایه شماره کارت بانکی مبالغی را از مودیان اخاذی کرده اند، تاکید شده: مطابق قوانین و مقررات، تمامی موارد مشمول تخفیف در پرداخت مالیات و محدوده بخشودگی جرایم مالیاتی فقط در چارچوب مقررات قانونی قابل تعیین بوده و هر گونه پرداخت مالیات نیز منحصرا می باید از طریق واریز به حساب های مشخص و اعلام شده سازمان نزد خزانه داری کل کشور، صورت پذیرد.
سازمان امور مالیاتی کشور ضمن تاکید بر حفظ هوشیاری مودیان محترم مالیاتی در مقابل اینگونه افراد سودجو تقاضا می نماید در صورت مواجهه با چنین افرادی، از در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب بانکی و یا اطلاعات پرونده مالیاتی خود و یا پرداخت وجه و ارایه خدمات به آنان اجتناب نموده و مراتب را در اسرع وقت به دفتر مرکزی حراست به شماره تماس۳۹۹۰۳۷۵۲ و در استان کرمان به حراست اداره کل امور مالیاتی استان کرمان به شماره تماس ۳۱۲۲۴۲۳۴ یا حراست اداره امور مالیاتی مربوطه گزارش نمایند.محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. سیاوش کسروی می گوید

    نمیدونم برخورد داشتین یا نه ولی اخیرا مامورین اداره مالیات به شرکتها مراجعه میکنن، یک سری از مدارک ثبتی شرکت رو بررسی میکنن و میرن. این طور کارها دست کلاهبردارها رو باز میکنه. مراجعه ماموران اداره مالیات باید مطابق مقررات عمومی انجام بشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.